Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości – przyjdźcie całymi rodzinami!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.11.2017 13:00,
Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości – przyjdźcie całymi rodzinami!

99 lat temu Polska odzyskała wolność, a razem z Nią odrodziły się Wadowice. Z tej okazji starosta wadowicki Bartosz Kaliński zaprasza wszystkich mieszkańców na współorganizowane przez Powiat Wadowicki obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 w kościele św. Piotra Apostoła od krótkiego słowno-muzycznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów wadowickiego "Gimpla" (1 LO). Będzie ono wprowadzeniem do Mszy św. za Ojczyznę. - Każdy uczestnik otrzyma od nas okolicznościową biało-czerwoną chorągiewkę – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Po Eucharystii przejdziemy w asyście orkiestry dętej OSP Klecza i OSP Chocznia pod pomnik 12 Pułku Piechoty, gdzie ok. 11:30 oddamy hołd walczącym i poległym za Ojczyznę. - Ale będziemy wspominać nie tylko ich. Oddamy cześć także wszystkim naszym patriotom, którzy o Polskę walczyli piórem, słowem, muzyką, godnym życiem, w którym nie brakło przekazywanej z pokolenia na pokolenie pamięci o wolnej Ojczyźnie. Bądźmy tego dnia razem i pamiętajmy, że jest to radosne święto – zaprasza Bartosz Kaliński.

Dalszą część obchodów organizuje Gmina Wadowice, która po części oficjalnej zaprasza na Rynek na piknik patriotyczny.MATERIAŁ PROMOCYJNY STAROSTWA POWIATOWEGO W WADOWICACH

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy