reklama

Zakaz przemieszczania się w czasie świąt? [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 23.11.2020 12:40, red
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Rząd planuje ograniczenia.
Zakaz przemieszczania się w czasie świąt? [AKTUALIZACJA]

Podczas sobotniej (21.11) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd "planuje rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się (w czasie świąt). - Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - mówi Mateusz Morawiecki.

Co to praktyce oznacza? Propozycje pojawiły się w opublikowanym w niedzielę projekcie rozporządzenia, w którym napisano, że do dnia 27 grudnia zakazuje się organizacji (..) imprez, spotkań, z wyłączeniem imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę i spotkanie; limit nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.


Projekt rozporządzenia

Krótko mówiąc: Wigilia, spotkania świąteczne - tak, ale tylko w gronie najbliższej rodziny zamieszkałej pod tym samym dachem, a już na pewno bez tradycyjnych zjazdów i spotkań rodzinnych. Tak to przynajmniej wynika z propozycji rządu.

Przepis jest jednak dość nieprecyzyjnie sformułowany. Nową interpretację przedstawił w poniedziałek rzecznik rządu:

- Interpretacja jest jasna: (świętować wspólnie może - red.) rodzina, która mieszka ze sobą oraz pięć osób. Apelujemy jednak o to, żeby nie robić dużych świąt - przekazał rzecznik Piotr Müller. Zapowiedział, że "wszystko zostanie doprecyzowane w ostatecznej wersji rozporządzenia".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 26.11.2020 10:37

https://www.youtube.com/watch?v=5cRXgisezEY

Tznak, 26.11.2020 00:33

Bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego to ten pan może sobie co najwyżej tylko apelować .

Jepetto, 23.11.2020 16:26

Rząd to sobie może planować wigilie nawet w jakimś fast-food. Nikt mi nie zabroni spędzić Świąt z moją rodziną !!!

Jurko, 23.11.2020 16:15

Przecież można iść krok dalej i zakazać spożywania wieczerzy wigilijnej, ubierania choinki, itd.

Burakz wiejskiej , 23.11.2020 15:07

morawiecki do pudła