reklama

Zagrali w szachy... pod wodą

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.05.2021 13:05, DK
Pomysłodawcą tej jakże ekstrawaganckiej odmiany jednej z najpopularniejszych gier planszowych świata, jest nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie - Magdalena Kubalka-Pluta.
Zagrali w szachy... pod wodą

Rywalizacja miała miejsce na krytej pływalni w Andrychowie.

Pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Żmij, drugie - Łukasz Sordyl, a trzecie Nadia Mikunda ex aequo z Bartoszem Żebrackim.

- Chcieliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Co prawda szachy uznane są przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportu, jednak w połączeniu z wodą stają się bardziej wymagające i ekstremalne - mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie Katarzyna Przebinda- Niemczyk.

Jak się dowiadujemy, LO w Andrychowie zamierza jeszcze w tym roku szkolnym zorganizować gminny turniej podwodnych szachów, który przeznaczony będzie dla uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Zobaczcie nagranie z tego wydarzenia.
foto: LO Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy