XIX Festiwal Artystyczny „Talenty 2019” zorganizowano w celu wyłonienia i promocji utalentowanych dzieci i młodzieży w różnych dziedzinach artystycznych. Podobnie jak w poprzednich edycjach Festiwal miał charakter konkursowy i poprzedzony był eliminacjami gminnymi zorganizowanymi przez większość gminnych ośrodków kultury w powiecie. Zgodnie z regulaminem ośrodki kultury mogły zakwalifikować uczestników do finału na podstawie organizowanych wcześniej konkursów.
Organizatorem Festiwalu było Wadowickie Centrum Kultury przy współudziale na etapie gminnym: Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu, Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej, Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach, Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszowie, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy, Gminnego Ośrodka Kultury w Tomicach, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Gminnym Ośrodku Kultury I Czytelnictwa w Mucharzu.
Do XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019” zgłoszono 308 młodych artystów, którzy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe, zaprezentowali się w 8 kategoriach artystycznych:
kategorie sceniczne: muzyka (18 uczestników), wokal (80 uczestników), taniec (23 uczestników), teatr (21 uczestników), recytacja (49 uczestników)
kategorie niesceniczne: plastyka (66 uczestników), literatura (20 uczestników), fotografia i film (31 uczestników)
Prezentacje kategorii scenicznych eliminacji powiatowych XIX Festiwalu „Talenty 2019” odbywały się w dniach 26-27-28.11.2019 r. w sali kameralnej i teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Prezentacje prac plastycznych i fotograficznych osób nominowanych do nagrody „Talent 2019” oraz jej zdobywców, przygotowano w formie wystawy w holu teatralno - kinowych Wadowickiego Centrum Kultury.
NAGRODY W KATEGORII LITERATURA:
II grupa wiekowa
FRANCISZEK SŁOWIAK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ryczowie
IV grupa wiekowa
NATALIA KŁAPUT z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach
DOROTA HARĘŻLAK z Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie
NAGRODY W KATEGORII FOTOGRAFIA:
II grupa wiekowa
EMILIA WASZTYL z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Frydrychowicach
III grupa wiekowa
TYMOTEUSZ TARKA z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
NAGRODY W KATEGORII PLASTYKA:
I grupa wiekowa /klasy I – III/
MILENA MALEC z Pracowni Twórczej BĘ 202
II grupa wiekowa /klasy IV - VI/
ANTONINA KRĘCIOCH ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach
MAGDALENA SZCZERBIK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Frydrychowicach
III grupa wiekowa /szkoły średnie/
MATEUSZ TYL z Wadowickiego Centrum Kultury
ANGELIKA KLIMOWSKA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
IV grupa wiekowa
ALEKSANDRA PIEKARZ z Wadowic
NAGRODY W KATEGORII TEATR:
I grupa wiekowa /klasy I–III/
ANTONINA WOŹNIAK ze Szkoły Podstawowej na Kopcu
II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
WIKTORIA KOWALCZYK ze Szkoły Podstawowej w Witanowicach
III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/
JULIA BOLEK ze Szkoły Podstawowej w Paszkówce
IV grupa wiekowa /szkoły średnia/
FILIP MADEJA z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie
MICHAŁ TALAR z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie
NAGRODY W KATEGORII RECYTACJA:
I grupa wiekowa /klasy I-III/
MILENA JĘDRA z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ryczowie
ANNA BROŻEK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Spytkowicach
II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
MATEUSZ PASTERAK ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach
ZUZANNA KOSEK ze Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym
JAKUB JAMRÓZ ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach
III grupa wiekowa /gimnazja/
JULIA BOLEK ze Szkoły Podstawowej w Paszkówce
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
KAMILA KRZYSZTOŃ z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie
NAGRODY W KATEGORII MUZYKA:
I grupa wiekowa /klasy I – III/
FRANCISZEK WOLAK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
II grupa wiekowa /klasy IV – VI/
EMILIA WÓJCIK z Publicznej Szkoły Podstawowej na Kopcu
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
KACPER BRYZEK z Ogniska Muzycznego METRUM w Andrychowie
NAGRODY W KATEGORII WOKAL:
I grupa wiekowa /klasy I-III/
MAJA MAMCARCZYK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
ANTONI NOWAK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
ANNA FABER ze Szkoły Podstawowej w Marcyporębie
AGATA SERWIN z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
AGATA JAWOROWSKA ze Szkoły Podstawowej w Targanicach
III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/
EMILIA HORĄŻY z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy
HANNA JAWORSKA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
ADRIANNA RUDY z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach
DANIEL NAJBOR z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach
MICHAŁ TALAR z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie
NAGRODY W KATEGORII TANIEC:
I grupa wiekowa /klasy I-III/
AMANDA KOZINA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach
II grupa wiekowa /klasy IV-VI/
MAJA KŁAPUT ze Szkoły Tańca i Fitness Impuls w Andrychowie
III Grupa wiekowa /klasy VII-VIII/
DOMINIKA HYDZIK z Wadowickiego Centrum Kultury
IV grupa wiekowa /szkoły średnie/
AMELIA BUCKA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach
Brak komentarzy