Wyzwolenie bez wyzwolenia? Muzeum zaprasza na 98. Spotkanie przy armacie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.01.2020 11:50, INFORMACJA PRASOWA
Wyzwolenie bez wyzwolenia? Muzeum zaprasza na 98. Spotkanie przy armacie

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na 98. Spotkanie przy armacie. Już we wtorek 11 lutego o godz. 18.00 dr hab. Lech Krzyżanowski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opowie o wydarzeniach, jakie rozegrały się na przełomie stycznia i lutego 1945 roku w Małopolsce Zachodniej.

Prelekcja dr hab. Lecha Krzyżanowskiego, Wyzwolenie bez wyzwolenia? Początek 1945 roku w zachodniej Małopolsce (Kęty, Andrychów, Oświęcim)

Koniec stycznia 1945 roku przyniósł znaczne zmiany w życiu okupowanych przez wojska hitlerowskie mieszkańców Kęt i okolic. Ulga wyzwolenia spod nazistowskich rządów ulotniła się szybko, gdy okazało się, że zamiast wyczekiwanej wolności, wielu Polaków znalazło się znów w trudnej sytuacji...

Lech Krzyżanowski – historyk, prawnik, prof. Uniwersytetu Śląskiego, pracuje w Zakładzie Historii Najnowszej 1918–1945, Instytutu Historii. Redaktor naczelny rocznika: Śląski Almanach Powstańczy, kierownik zespołu autorów wystawy Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów w Muzeum Śląskim w Katowicach. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach prawa i wymiaru sprawiedliwości oraz wokół historii inteligencji polskiej w okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej. Autor ponad 100 opracowań publikowanych w kraju i za granicą, m.in. Kościół katolicki wobec mniejszości niemieckiej na Górnym Śląsku w latach 1922-1930; Sędziowie w II Rzeczpospolitej i wielu innych.

98. Spotkanie przy armacie, Prelekcja dr hab. Lecha Krzyżanowskiego z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wyzwolenie bez wyzwolenia? Początek 1945 roku w zachodniej Małopolsce (Kęty, Andrychów, Oświęcim)

Wtorek, 11 lutego 2020 r., godz. 18.00, Muzeum w Kętach (Rynek 16), sala wystaw czasowych (I p.)

Wstęp wolny


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy