reklama

Wystawa sprzętu wojskowego na rynku

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.07.2018 14:55, red
W najbliższy piątek przez dwie godziny na kęckim rynku wystawa zabytkowego sprzętu wojskowego.
Wystawa sprzętu wojskowego na rynku
W piątek, 3 sierpnia, na kęckim rynku w godzinach 17:00 – 19:00 będzie można podziwiać oryginalne pojazdy militarne z czasów II wojny światowej. Nie zabraknie także umundurowania i wyposażenia prawdziwego żołnierza, a każdy miłośnik frontowych opowieści będzie mógł podpytać o zagadnienia, związane z największym w dziejach świata konfliktem zbrojnym z lat 1939-1945.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Bielska-Białej.

Organizatorzy zapraszają także do Porąbki, gdzie w dniach 3-5 sierpnia zorganizowana zostanie gra terenowa. Uczestnicy w 3-osobowych zespołach, będą mogli sprawdzić się z wiedzy na temat II Wojny Światowej, poznać elementy wyposażenia wojskowego, sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych.

- Gwarantujemy super zabawę i nagrody. Zachęcamy do zapisów, ilość uczestników jest ograniczona - zachęcają organizatorzy.

Regulamin: https://www.facebook.com/events/476256062831372/?active_tab=about

Historie frontowe są żywą lekcją historii organizowaną przez gminę Porąbka, GRH Breda przy Beskidzkim Stowarzyszeniu Maczkowców, GRH SNAFU oraz Fundację Militarny Instytut Historyczny. - Naszym celem jest przeniesienie ludzi w okres drugiej wojny światowej tak, by każdy mógł dotknąć historii z bliska. Dysponujemy pojazdami, wyposażeniem i umundurowaniem zgodnym z historycznymi realiami - informują członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Bielska-Białej.


Planowane są wykłady i prezentacje związane z historią drugiej wojny światowej, a także inscenizacje i wystawy tematyczne.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy