reklama

Wyniki gminnego konkursu "Od przedszkola do Idola"

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.04.2021 15:20, INFORMACJA PRASOWA
Konkurs odbył się w wersji on-line.
Wyniki gminnego konkursu
Ze względu na trudną i dynamiczną sytuację epidemiczną i ograniczeniami z nią związanymi (m.in. tymczasowe zamknięcie placówek kultury) XV Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka „OD PRZEDSZKOLA DO IDOLA – W KRÓLESTWIE BAJEK” w 2021 r. odbył się po raz pierwszy w wersji on-line.


Jak się okazało nowa forma konkursu, która wymagała od uczestników zarejestrowania prezentacji, tj. wykonania „bajkowej” piosenki, poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłania drogą elektroniczną linku do tego nagrania na mailowy adres konkursowy, okazała się bardzo przystępna dla bardzo młodych zdolnych wokalistów (a dokładniej dla ich rodziców i opiekunów) z całej Gminy – do CKiW w Andrychowie wpłynęło 39 zgłoszeń. Uczestnicy oceniani byli przez Jury w dwóch grupach wiekowych: I – dzieci w wieku 3 – 4 lata (15 zgłoszeń), II – dzieci w wieku 5 – 6 lat (24 zgłoszenia).

Przesłuchania nagrań konkursowych odbyły się 7 kwietnia 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury im. R. Prystackiego w Zagórniku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który zawiera:
– ogłoszenie WYNIKÓW Konkursu (odczytanie Protokołu Jury),
– prezentacje konkursowe wybranych uczestników,
– prezentację Wystawy „Papierowy spacer” towarzyszącej Konkursowi (prace uczestników I Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „SŁÓWKO W RAMIE” zorganizowanego w 2020 r. przez CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku).Jury Konkursu:

Kinga Piesko – absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, instruktor grupy wokalno-aktorskiej w Sułkowicach-Łęgu oraz Grupy Teatralnej JAKA? w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach;
Jerzy Górka – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, perkusista, założyciel i lider zespołu Jerzy Górka Artkiestra, instruktor nauki gry na perkusji;
Andrzej Wojtal – instruktor zajęć nauki gry na pianinie i gitarze w placówkach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, muzyk, aranżer, student Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej.

Jurorzy i organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom Konkursu. Składają również gorące podziękowania rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Nagrody i wyróżnienia:

I grupa wiekowa (dzieci w wieku 3 – 4 lata):
I miejsce: Zofia Sanak – Przedszkole nr 5 w Andrychowie
II miejsce: Łucja Maśka – Przedszkole „Bajkowy Zakątek” w Sułkowicach-Łęgu
III miejsce: Karina Karcz – Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie
III miejsce: Jan Zięba – Przedszkole przy ZSS w Sułkowicach-Łęgu

Wyróżnienia:
Nina Ficek – Przedszkole nr 1 w Andrychowie
Bianka Zachura – Przedszkole przy PSP SPSK w Brzezince
Anna Zielińska – Przedszkole nr 1 w Andrychowie
Zofia Ławeczka – Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie
Agata Jasiak – Przedszkole przy SP nr 2 w Andrychowie

II grupa wiekowa (dzieci w wieku 5 – 6 lat):
I miejsce: Nadia Płonka – Przedszkole nr 5 w Andrychowie
I miejsce: Liliana Kowina – Przedszkole przy PSP SPSK w Brzezince
II miejsce: Maja Seremet – Andrychów (zgłoszenie indywidualne)
II miejsce: Antonina Kołaczyk – Przedszkole nr 5 w Andrychowie
III miejsce: Marta Rajda – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie
III miejsce: Alicja Łysoń – Przedszkole nr 5 w Andrychowie

Wyróżnienia:
Zofia Chrapkiewicz – Przedszkole „Bajkowy Zakątek” w Sułkowicach-Łęgu
Kornelia Karcz – Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie
Anna Balon – Przedszkole przy SP nr 2 w Andrychowie
Bartłomiej Rzeszowski – Przedszkole przy ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Olga Trzaska – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie

Organizatorzy postanowili przyznać nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników Konkursu. Upominki otrzymują:

Agata Miodońska – Przedszkole nr 5 w Andrychowie, Martyna Pierzak – Przedszkole „Bajkowy Zakątek” w Sułkowicach-Łęgu, Patrycja Gawęda –Przedszkole przy SP nr 2 w Andrychowie, Anna Tomiczek – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie, Lena Rajda – Przedszkole nr 4 w Andrychowie, Oliwia Dudzik – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie, Michał Dąbek – Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie, Kacper Bandoła – Przedszkole nr 1 w Andrychowie, Julia Rusek – Przedszkole nr 1 w Andrychowie, Lena Masiuk – Przedszkole nr 5 w Andrychowie, Bartłomiej Porębski – Przedszkole „Bajkowy Zakątek” w Sułkowicach-Łęgu, Zuzanna Grocka – Przedszkole przy SP nr 2 w Andrychowie, Milena Polak – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie, Zofia Marek – Przedszkole przy ZSS w Inwałdzie, Wiktor Jamborski – Przedszkole im. Jana Pawła II w Andrychowie, Maja Talar – Przedszkole przy ZSS w Sułkowicach-Łęgu, Zofia Wróbel – Przedszkole przy PSP SPSK w Brzezince, Alicja Dziob – Przedszkole przy SP nr 2 w Andrychowie.

Ponadto jurorzy postanowili przyznać nagrodę Grand Prix za oryginalną interpretację utworu, wyjątkową muzykalność oraz osobowość sceniczną dla Karoliny Kołaczyk z Przedszkola nr 5 w Andrychowie (uczestniczka II grupy wiekowej).

Jurorzy i organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom Konkursu. Składają również gorące podziękowania rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Organizator: CKiW w Andrychowie / Wiejski Dom Kultury w Sułkowicach-Łęgu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy