reklama

Wyjątkowy finał WOŚP w Andrychowie. Powracają koncerty

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.01.2020 09:40, INFORMACJA PRASOWA
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Wyjątkowy finał WOŚP w Andrychowie. Powracają koncerty

Już za tydzień w niedzielę (12.01.) odbędzie się 28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY | Wiatr z żagle! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na wyjątkowy FINAŁ WOŚP do Andrychowa!

Podczas 28. Finału WOŚP w Andrychowie oraz całej gminie spotkacie wolontariuszy z puszkami! Ale ten finał, to nie będzie tylko zbiórka – w andrychowskim MDK odbędą się koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów a nasi animatorzy umalują dziecięce buzie!

Od kilku lat z różnych środowisk padało pytanie Dlaczego podczas kolejnych finałów ogólnopolskiej WOŚP w Andrychowie nie ma koncertów, jak kiedyś? Wzięliśmy pod uwagę Wasze liczne głosy i przyszłoroczny finał WOŚP w Andrychowie będzie koncertowy! Nie zawiedźcie zatem i bądźcie z nami w tym dniu – razem możemy więcej! Kto wie? – może na stałe powrócimy do koncertów w ramach finałów WOŚP... To zależy od Was! 12 stycznia 2020 r. koniecznie przyjdźcie i zobaczcie jak działa andrychowski sztab nr 310 – MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7!

Koncertowy program 28. Finału WOŚP w Andrychowie:

godz. 16.00 | THE ORNITHOLOGY

godz. 17.30 | AKURAT

godz. 19.00 | HAMARTIA

Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje orkiestrowych gadżetów.

Wstęp na koncerty = datek do puszki WOŚP

Cel 28. Finału WOŚP – „Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. (…)” /źródło: www.wosp.org.pl/

Zapraszamy!

ZESPÓŁ THE ORNITHOLOGY

To młody zespół grający szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Wpłynęli na nich wielcy jazzmani dwudziestego wieku: Chet Baker, Charlie Parker czy Krzysztof Komeda, ale także scena yassowa: Miłość, Łoskot i NRD.

Członkowie zespołu:

Kacper Bryzek – saksofon

Mikołaj Kosowski – fortepian

Jan Gałosz – gitara

Bartłomiej Brózda – kontrabas

Wojciech Kosek – perkusja

Jakub Gębala – perkusjonalia

xxx

ZESPÓŁ AKURAT

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie cover-bandy grające na imprezach i weselach jak „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).

MAŁYMI KROCZKAMI...

AKURAT jest jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach. Wielokrotnie występował także w Wielkiej Brytanii i Irlandii a także w Norwegii, Danii, Niemczech i Austrii, nie tylko dla Polonii.

PRACA U PODSTAW

Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył trzykrotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w siedmiu europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio.

To wszystko – plus kolejne udane płyty: Prowincja, Fantasmagorie, Optymistyka, Człowiek, Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa, Nowy Lepszy Świat, z której pochodzi przebój „Przed Snem” – sprawiło, że AKURAT ze swoim energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

NOWY LEPSZY ŚWIAT

W 2016 r., po czterech latach milczenia, zespół Akurat pokazał światu swoje najnowsze dzieło: płytę Nowy Lepszy Świat.

I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe „wejście smoka”!

Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny.

Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam(a)!

Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda – to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką. (źródło: zespół AKURAT)

ZESPÓŁ HAMARTIA

Wadowicka kapela grająca muzykę w klimatach rock/metalu progresywnego.

Członkowie zespołu:

Jakub Rajda – gitara prowadząca

Dawid Mrajca – gitara solowa

Magda Piegza – wokal

Jakub Wyrwa – bas

Łukasz Piegza – perkusja

Biografia

Zespół Hamartia powstał w 2003 roku. Grupę założyli gitarzyści Jakub Rajda i Jakub Wyrwa oraz basista Kamil Brudny. Po eksperymentalnych próbach z różnymi perkusistami ostatecznie do ekipy dołączył Łukasz Piegza oraz klawiszowiec Michał Rzeczycki, który równocześnie został wokalistą. Eksperymenty muzyczne z różnymi stylami zaowocowały pierwszymi koncertami.

W połowie 2004 roku w wyniku odmiennych zdań i upodobań muzycznych z zespołem rozstał się Michał Rzeczycki. Grupa idzie w kierunku Metalu (pokroju Sepultury) a rolę wokalisty przejął gitarzysta Jakub Rajda. W latach 2004 – 2005 kapela często koncertuje. W 2006 r. przygodę muzyczną kończy basista Kamil, a po długich poszukiwaniach jego miejsce zajmuje Katarzyna "Mrówka" Mrajca. W tym składzie zespół grał do 2011 r.

W latach 2011 – 2012 po raz kolejny trwają poszukiwania basisty, niestety bez skutku. Zespół zawiesił działalność.

Reaktywacja nastąpiła w 2018 roku. Trzon osobowy zespołu pozostaje taki jak wcześniej, ale gitarzysta Jakub Wyrwa zakochał się w basie, co wyszło na dobre dla grupy. Pojawiło się pytanie o drugiego gitarzystę... W sierpniu 2018 r. do zespołu dołączył gitarzysta Dawid Mrajca... no i pozostała kwestia wokalu. W lutym 2019 nasze szeregi zasila wokalistka Magda Piegza. Zespół dojrzewa i zainspirowany różnymi nurtami muzycznymi tworzy całkowicie nowy materiał w stylu Rock/Progressive Metal. (źródło: zespół Hamartia FB)


INFORMACJA PRASOWA CKiW w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kłamnewsa, 05.01.2020 13:59

PodbeskidzkieTowarzystwo Przyjaźni Polsko - Irańskiej zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Gramy razem z WOŚP do końca świata.