reklama

Wielki strażacki piknik. Hitem wspinaczka na uwięzi po skrzynkach [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.06.2021 11:35, PG
Podczas pikniku zapisano 20 nowych członków OSP!
Wielki strażacki piknik. Hitem wspinaczka na uwięzi po skrzynkach [FOTO]

W minioną niedzielę (13.06.) strażacy ochotnicy z Podolsza (gmina Zator) zorganizowali Dzień Otwarty Remizy z namiastką popandemicznej normalności.

1 Rodzinny Piknik Strażacki przygotowano z myślą o naborze chętnych do tutejszej jednostki. Na licznie zebranych mieszkańców czekały pokazy sprzętu, nauka pierwszej pomocy z ćwiczeniem na fantomach, malowanie twarzy, a także tor sprawnościowy młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Wieża strażacka stała się punktem widokowym z lunetą, była też wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych oraz możliwość jazdy autami terenowymi wzdłuż Skawy. Każdy mógł się posilić kulinarnymi przysmakami przygotowanymi przez samych strażaków.

Jak informują strażacy hitem była także wspinaczka na uwięzi po skrzynkach. Organizację pikniku wsparł Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, zatorski Urząd Miejski oraz kilka lokalnych firm i instytucji. Strażacy zapewniają, że będzie to impreza cykliczna. Do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej zapisano prawie 20 chętnych dziewcząt i chłopców od 4 do 11 lat.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy