Wiceprzewodnicząca Rady chce powrotu do tego, co już było. Słusznie?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.09.2019 15:25, PG
O co chodzi?
Wiceprzewodnicząca Rady chce powrotu do tego, co już było. Słusznie?

W tym roku odbyła się już 32. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Kętach, który od kilku lat organizowany jest w ramach Beskidzkiego Festiwalu Tańca. Dużą popularnością cieszy się także drugi dzień festiwalu czyli - przegląd tańca nowoczesnego. Festiwal gromadzi grupy taneczne, solistów i duety z całej Polski.

Nie wszystkim jednak podoba się forma. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Urszula Włodarczyk zwróciła uwagę na to, że Turniej Tańca Towarzyskiego o "Złote Pantofelki" był wizytówką Kęt. Nie podoba się jej nowa formuła, zmieniona nazwa i rozszerzenie o taniec nowoczesny. Zdaniem wiceprzewodniczącej Kęty zawsze słynęły z turnieju tańca towarzyskiego i to powinno być promowane. Radna zaapelowała o powrót pierwotnej formuły.

- Bardzo chcemy żeby tancerze wyższych klas ponownie przyjeżdżali do Kęt, dlatego planujemy żeby turniej rozrósł się do trzech dni. Wtedy taniec towarzyski mógłby przywrócić sławę „złotym pantofelkom”. – mówiła podczas sesji dyrektor domu Kultury Sylwia Brzozowicz.

Jak poinformowała nas Dorota Wojewodzic z domu kultury w Kętach, koordynator Beskidzkiego Festiwalu Tańca, formuła została zmieniona ze względu na to, że od kilku lat rozpoczęły się inne trendy w tańcu. Do 2000 roku najbardziej popularnym tańcem był towarzyski, który teraz stracił na rzecz tańca ulicznego czyli hip-hopu. Mnóstwo dzieci zaczęło go tańczyć, dlatego taniec nowoczesny włączono do festiwalu i od 6 lat odbywa się wszystko pod nazwą: Beskidzki Festiwal Tańca.

Polskie Towarzystwo Taneczne również wprowadziło sporo zmian ze względu na nowe trendy i oczekiwania co do tańca towarzyskiego, tj. np. taniec rekreacyjny dla dzieci.

Od dwóch lat jest ogromne zapotrzebowanie na taniec dla małych dzieci. - Nie możemy zrobić turnieju dla wyższych klas, na który przyjadą tylko dwie pary. - mówi nam koordynatorka. Festiwal nadal jest wizytówką Kęt. W przypadku tańca nowoczesnego do Kęt przyjeżdżają ogromne rzesze młodzieży.

Próbowaliśmy dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi wiceprzewodniczącej U. Włodarczyk. Niestety, nie chciała z nami rozmawiać.

Tak było na 6. Beskidzkim Festiwalu Tańca, który odbył się w lutym tego roku: Taniec to ich największa pasja. Swoje umiejętności pokazali na Beskidzkim Festiwalu [FOTO]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy