reklama

Weź malucha do teatru!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.08.2022 07:15, INFORMACJA PRASOWA
Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku i Małopolski Instytut Teatralny zapraszają rodziców z dziećmi w wieku 2-6 lat na teatralne zakończenie lata – spektakl lalkowy „Kto tam?” Teatru Uszytego z Krakowa – 28 sierpnia 2022 r. o godz. 11.30 w WDK w Zagórniku! Wstęp wolny.
Weź malucha do teatru!

„KTO TAM?” TEATR USZYTY
Reżyseria, scenografia, scenariusz, obsada: Katarzyna Kopczyk i Andrzej Kopczyk
Muzyka: Sambor Dudziński

Spektakl „Kto tam?” Teatru Uszytego z Krakowa wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek – główny bohater przedstawienia – nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Warstwę plastyczną spektaklu cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości plastycznej i emocjonalnej widzów. Po spektaklu dzieci mają okazję poznać Teatr Uszyty od „podszewki”.

Małopolski Instytut Teatralny i Wiejski Dom Kultury im. R. Prystackiego w Zagórniku organizują w tym roku spotkania teatralne dla najmłodszych widzów w ramach projektu „Teatr Malucha”. „Jeżeli rodzicom wydaje się, że ich dziecko jest za małe na wizytę w teatrze – niekoniecznie mają rację. Trzeba tylko dobrze wybrać spektakl. Trudno jest też zabrać malucha do teatru do Warszawy czy Poznania, gdzie repertuar dla najmłodszych widzów jest bogatszy. Nawet wyjazd do Krakowa nie zawsze jest możliwy. My dajemy rodzicom szansę pozostania u siebie – w swojej okolicy. To teatr przyjeżdża do widza” – mówią organizatorzy.

Spektakle charakteryzują się dbałością o małego widza, jego potrzeby i możliwości percepcyjne. Spektakle są łagodne, zharmonizowane, uporządkowane muzycznie i kolorystycznie. Najczęściej odbywają się na poziomie podłogi, wśród miękkich tkanin. Oglądanie i działanie to podstawa. Dzieci pozostają w dialogu z aktorami, ale przede wszystkim uczestniczą we wspólnej zabawie warsztatowej. W ten sposób przygoda teatralna to nie tylko doświadczenie rozwijające wyobraźnię i wrażliwość, ale też czas sprzyjający skupieniu, świetna zabawa i niezła frajda. Zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

  • Pokaz spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TEATR USZYTY powstał w 2014 roku z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Na co dzień pracujemy w Teatrze Groteska w Krakowie, a w wolnych chwilach, przy pomocy śrubek, igły, młotka, piły, humoru i wyobraźni, tworzymy nasze przedstawienia.

Wstęp wolny! Zapraszamy.
Szczegółowe informacje: WDK im. R. Prystackiego w Zagórniku, ul. Szkolna 7, tel.: 33 875 47 29 lub 530 085 726, e-mail: [email protected]


źródło: CKIW Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy