reklama

Weekend z Muzeum w Kętach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.05.2021 07:00, INFORMACJA PRASOWA
W najbliższy weekend Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza do siebie. Placówka będzie czynna w sobotę (w godz. 15.00-19.00) i w niedzielę (od 10.00 do 14.00), a zwiedzanie w tych dniach jest darmowe. To wszystko z okazji akcji Noc Muzeów.
Weekend z Muzeum w Kętach

Ci, którzy zdecydują się odwiedzić kamienicę Rynek 16 w Kętach, będą mogli podziwiać nową ekspozycję stałą, która została udostępniona na początku maja. Spacerując po wystawie, będzie można odkryć tajemnice warowni na Wołku i Księstwa oświęcimskiego, przypomnieć sobie, dlaczego Jan Kanty jest patronem Kęt i Krakowa, dowiedzieć się, jak funkcjonowały cechy rzemieślnicze.

Miłośników historii zainteresują eksponaty związane z pobytem Józefa Piłsudskiego i Legionów Polskich nad Sołą w 1915 r., uwagę przykują armaty miejskie i cenne dokumenty. Można także zajrzeć do zakładu fotograficznego i saloniku mieszczańskiego z przełomu XIX i XX wieku. Na koniec zwiedzający dowiedzą się, jak funkcjonowało gospodarstwo na wsi jeszcze nie tak dawno... Zobaczą, jakimi narzędziami posługiwał się szewc, a co można było odnaleźć w młynie. Poznają także piękną Laszkę, która swoim strojem próbowała przyciągnąć wzrok przystojnych panów!

- Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, a zwiedzający będą mogli skorzystać z usługi przewodnika lub audioprzewodnika za darmo – mówi dyrektor muzeum Łukasz Gieruszczak. Mamy nadzieję na ciekawe spotkania z historią i na to, że w przyszłym roku Noc Muzeów będziemy mogli świętować już hucznie– dodaje.

Muzeum czynne:

Sobota, 15 maja: 15.00-19.00

Niedziela, 16 maja: 10.00-14.00

Wstęp, usługi przewodnickie w ten weekend bezpłatne.

muzeum kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy