reklama

Weekend pełen atrakcji. Jarmarki świąteczne, wigilie i premiery kinowe

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.12.2019 17:45, PG
Zobaczcie co będzie się działo w sobotę i niedzielę (14.-15.12.) w regionie. Jest tego sporo!
Weekend pełen atrakcji. Jarmarki świąteczne, wigilie i premiery kinowe

ANDRYCHÓW

W niedzielę (15.12.) mieszkańców Andrychowa czeka X Andrychowska Wigilia organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku oraz akcja rozdawania choinek przygotowana przez portal mamNewsa.pl. To wyjątkowe, przedświąteczne wydarzenie odbędzie się w godz.: 11.30 –15.00 na parkingu przy Krytym Basenie w Andrychowie.
TARGANICE

W sobotę (14.12.) odbędzie się Turniej Halowy Piłki Nożnej Służby Liturgicznej o Puchar Księdza Dziekana Andrychowskiego. Wszystko rozpocznie się mszą św. o godz.: 9:00 w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach. Następnie w szkole podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Targanicach odbędą się rozgrywki w dwóch kategoriach: ministrant rocznik 2005-2011 oraz lektor rocznik 2004 – 2001. Zakończenie turnieju zaplanowano na godz.: 17:00.


WIEPRZ

W niedzielę (15.12.) w Wieprzu odbędzie się kiermasz świąteczny przy ZSP nr 1.WADOWICE

W weekend na wadowickim rynku będzie odbywał się Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy.


Lubelskie trio, Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek, czyli słynne Ani Mru Mru, w sobotę (14.12.) o godz. 16:00 odwiedzi Wadowickie Centrum Kultury ze swoim premierowym programem „Cirque Devolaille”. Scena WCK zostanie wypełniona humorem na najwyższym poziomie.


Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami na Rodzinne Warsztaty Świąteczne. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz.: 11:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Chętnych prosimy zgłaszać osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej lub telefonicznie pod numer 33 8234618. Ilość miejsc ograniczona!W sobotę (14.12.) o godz. 19:00 w kinie ”Centrum” w Wadowicach będzie można obejrzeć film PROCEDER.

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem,w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Znalezione obrazy dla zapytania proceder plakat


W ramach międzynarodowego cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa na Ekranie" do kin trafia krakowska "Dama z łasiczką". Ten i wszystkie inne ocalałe obrazy i rysunki Leonarda da Vinci obejrzymy w najnowszym filmie pod tytułem "Leonardo. Dzieła wszystkie", zrealizowanym z okazji 500. rocznicy śmierci wielkiego twórcy włoskiego renesansu.

W niedzielę (15.12.) o godz. 16:00 ekranizację filmu będzie można obejrzeć w kinie ”Centrum” w Wadowicach. Podczas seansu dostępny będzie bufet herbaciany.


Z kolei w niedzielę (15.12.) o godz.: 18:00 kino ”Centrum” zaprasza na film Irlandczyk.

„Irlandczyk” to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II woj- ny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Znalezione obrazy dla zapytania irlandczyk plakatKĘTY

W sobotę (14.12.) o godz. 18:00 w hali OSiR w Kętach odbędą się derby pomiędzy UMKS Kęczanin Kęty a MKS Andrychów.


W sobotę (14.12.) o godz. 15:00 w budynku kęckiej strzelnicy przy ul. Krakowskiej odbędzie się spotkanie z Arturem Walczakiem, uczestnikiem misji ONZ w Liberii.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba


Również w sobotę (14.12.) w sali kameralnej domu kultury w Kętach o godz. 16:00 harcerze z hufca ZHP Kęty będą opowiadać o książce pt. "Śladami kęckich harcerzy".W niedzielę (15.12.) kęcki rynek będzie tętnił życiem. Podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku będzie można zakupić wyjątkowe ozdoby świąteczne. Oprócz tego organizatorzy przygotowali także występy artystyczne.


Kino dK:

KRAINA LODU 2|DUBBING 2D, 3D|SALA WIDOWISKOWA

14.12 godz: 11:00 3D, 14:00 2D, 16:00 2D

15.12 godz: 11:00 2D, 14:00 3D, 16:00 2D

Druga część niezwykle popularnej animowanej baśni Disneya. Elsa i Anna powracają do kin, a wraz z nimi przesympatyczny bałwanek Olaf. Siostry wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.NIEPLANOWANE|SALA WIDOWISKOWA|LEKTOR

14.12 godz: 18:00

15.12 godz: 18:00

Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...ZATOR

W niedzielę (15.12.) na rynku w Zatorze odbędzie się Zatorski Jarmark Karpiowy.KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska na spektakl „Igraszki z diabłem” przygotowany przez nauczycieli. Premiera przedstawienia będzie miała miejsce 15 grudnia. Kolejne spektakle odbędą się w niedzielę 22 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 16.00 i 18.00.

Plakat spektaklu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy