reklama

„Warsztaty – uszyte na miarę potrzeb” – zakończenie projektu początkiem nowej przygody

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.01.2022 07:00, INFORMACJA PRASOWA
„Warsztaty – uszyte na miarę potrzeb” – zakończenie projektu początkiem nowej przygody

W grudniu 2021 r. Dom Kultury w Kętach zakończył trwający od połowy sierpnia projekt pt. „Warsztaty – uszyte na miarę potrzeb” dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II. Dotacja w wysokości 14.990 zł pozwoliła organizatorom na realizację 3-miesięcznych, bezpłatnych warsztatów krawieckich a także zajęć z zakresu stylizacji ubioru, sztuki makijażu i doradztwa zawodowego. Zgodnie z założeniami programu Fundacji BGK, odbiorcami działań Domu Kultury były Mamy, które są nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad swoimi małymi dziećmi.

Grupę projektową tworzyło 7 pań z Kęt, które rozwijały swoje umiejętności krawieckie pod okiem instruktorki - Sylwii Drebszok. Podczas 72 godzin warsztatów krawieckich, panie od podstaw uczyły się obsługi maszyny do szycia, a następnie, wspinając się po kolejnych szczeblach sztuki krawieckiej, uszyły samodzielnie wiele wspaniałych i przydatnych w każdym domu rzeczy: pościel, firanę, serwety, torbę na zakupy, kosmetyczkę, saszetkę, czapki, szaliki, kominy, spódnicę, bluzkę, sukienkę dziewczęcą, spodenki chłopięce oraz kostiumy karnawałowe dla dzieci. Uczyły się też dokonywać drobnych poprawek krawieckich. Zwieńczeniem projektu były dodatkowe spotkania poświęcone sztuce makijażu, stylizacji ubioru oraz doradztwa zawodowego.

Dzięki pani Katarzynie Fijak uczestniczki projektu dowiedziały się jak stosownie umalować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz do pracy, jak dbać o cerę i umiejętnie podkreślać urodę, którą obdarzyła nas natura. Z kolei pani Agnieszka Klimkowicz podczas spotkania z paniami zaznajomiła je z takimi zagadnieniami, jak dress code oraz sztuka autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem stosownego do tej okazji ubioru. Tematem przewodnim drugiej części spotkania z panią Agnieszką, było dobre przygotowanie dokumentów aplikacyjnych tj. CV czy list motywacyjny, możliwości starania się o dotacje na otwarcie własnej działalności gospodarczej oraz inne, cenne wskazówki, które pomogą Mamom w powrocie na rynek pracy.

Poprzez realizację działań objętych projektem pragnęliśmy nie tylko ułatwić Mamom powrót do pracy, ale także uzbroić je w nowe umiejętności i kwalifikacje, rozwinąć ich talenty, zachęcić do twórczej aktywności, rozwoju osobistego i otwarcia się na nowe doświadczenia. Widząc ogromne zaangażowanie Mam w zajęcia, dumę i satysfakcję ze swoich postępów i osiągnięć, z radością stwierdzamy, że osiągnęliśmy swój cel. Wszystkie uczestniczki deklarują chęć stworzenia stałej sekcji, która nadal będzie udoskonalać się w krawieckiej profesji pod fachowym przewodnictwem naszej „Królowej Ściegu” – Sylwii Drebszok.

Kontynuacja zajęć będzie możliwa dzięki maszynom do szycia zakupionym dzięki otrzymanej dotacji. Z pewnością z warsztatów będą mogły korzystać także kolejne osoby marzące o rozwijaniu swoich krawieckich pasji. I tak – zakończenie projektu – stanie się początkiem nowej przygody… z pewnością uszytej na miarę kolejnych potrzeb…

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy