reklama
reklama

Wakacyjne kino plenerowe w gminie Andrychów

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.07.2024 13:15,
W piątek - 19 lipca - pierwszy seans w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego w gminie Andrychów.
Wakacyjne kino plenerowe w gminie Andrychów
W najbliższych tygodniach w miejscowościach gminy Andrychów będzie można zobaczyć seanse na dużym ekranie w ramach kina plenerowego. Wstęp wolny. Centrum Kultury i Wypoczynku opublikowało repertuar:


19 lipca (piątek) godz. 21.00 | INWAŁD / Plac przed DK w Inwałdzie
„Red”
Komedia, film akcji; reż. Robert Schwentke; USA 2010; 111 min.; film dla widzów: 16+
Obsada: Bruce Willis, John Malkovich, Morgan Freeman, Brian Cox, Helen Mirren, Mary-Luise Parker

Ich młodość dawno minęła, od lat cieszą się zasłużoną emeryturą, ale to wcale nie znaczny, że można im powiedzieć „spieprzaj dziadu”. Co to, to nie. Może i są starzy, ale za to jarzy i jeśli znajdzie się ktoś na tyle głupi, żeby ich rozdrażnić, ten na deser dostanie ołowianą bombonierkę, od której pęknie. Witajcie w świecie Retired Extremely Dangerous, czyli „RED”.
Nowy film Roberta Schwentkego to adaptacja sensacyjnego komiksu Warrena Ellisa pod tym samym tytułem, choć słowo adaptacja nie bardzo tu pasuje. Moses ma w filmie inne imię, termin „red” otrzymał nowe znaczenie, a cała intryga została mocno zmieniona. To, co pozostało z oryginału, to ironiczny humor i sporo strzelanek. Bohaterowie kochają pociągać za spust i nie oszczędzają na nabojach. Na widzów czeka więc sporo eksplozji, latających kul i walki wręcz. Do tego dochodzi trochę ciętych dialogów i spora dawka czystej zabawy. „RED”, jak zatem łatwo się domyślić, to film bez jakichkolwiek głębszych ambicji. Twórcom chodziło o to, by widz przez półtorej godziny miło spędził czas w kinie, zajadając się popcornem popijanym mocno nagazowaną colą. I cel ten udało się osiągnąć.

Magnesem są aktorskie gwiazdy. Te nie zawodzą, każdemu w udziale przypadła co najmniej jedna dobra scena, dla przykładu: Morgan Freeman proszący pielęgniarkę o poprawienie anteny czy Helen Mirren w białej sukni nokautująca rosłego agenta służb specjalnych. Malkovich świetnie prezentuje się jako świr, a Cox jako rosyjski szpieg, żalący się, że już od lat nikogo nie zabił. Najsłabiej prezentuje się Willis, głównie dlatego, że ostatnio sporo go było w komediowo-sensacyjnym repertuarze, więc nie robi aż takiego wrażenia.
Mając tak imponującą obsadę, Schwentke nie mógł zepsuć filmu. Oczywiście w Hollywood wszystko jest możliwe, lecz tym razem wyjątku nie było. Rozrywka okazała się naprawdę przednia.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: DK w Inwałdzie, tel. 33 432 26 12 lub CKiW w Andrychowie, tel. 33 875 39 45-----------------

26 lipca (piątek) godz. 20.30 | Andrychów / Plac Mickiewicza
„I tak Cię kocham”
Komedia, komedia romantyczna, komediodramat; reż. Michael Showalter; USA 2017; 114 min.; film dla widzów: 15+
Obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter, Ray Romano

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia, życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.
Na ekranie, znany z serialu „Dolina Krzemowa”, Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie „dziewczyny z sąsiedztwa” stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” – Holly Hunter.

„I tak cię kocham”, uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje.

„I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 lub CKiW w Andrychowie, tel. 33 875 39 45


-----------------

27 lipca (sobota) godz. 20.30 | ZAGÓRNIK / Parking przy ZSS w Zagórniku
„Red 2”
Komedia, film akcji; reż. Dean Parisot; USA/Kanada/Francja 2013; 116 min.; film dla widzów: 16+
Obsada: Bruce Willis, John Malkovich, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Mary-Luise Parker, Catherine Zeta-Jones

Ciężkie jest życie emerytów. Czas spędzają na wędrówkach po gigantycznych sklepach, zastanawiając się, który grill najlepiej sprawdzi się w ogródku. Muszą nieustannie użerać się z „młodziakami”, którzy nie szczędzą zgryźliwych komentarzy na temat ich wieku i lekceważą ich umiejętności. Ale bohaterowie Red 2 mają znacznie poważniejsze problemy: za ich głowy wyznaczono sowite nagrody, a gdzieś w Moskwie znajduje się bomba, o jakiej dotąd świat nie słyszał. I tylko oni, ze swym doświadczeniem i instynktem przetrwania, mogą powstrzymać tragedię.

Pozostając wiernymi konwencji kina akcji, autorzy filmu naszpikowali całość strzelaninami, eksplozjami i widowiskowymi pościgami. Wszystko tu imponuje pomysłowością i dynamiką, a przede wszystkim radosnym szaleństwem. Parisot i spółka nie zapominają, że „Red 2” ma swoją genezę w komiksie, który rządzi się swoimi własnymi prawami. Zamiast jednak zacierać źródła filmu, oni je akceptują i wykorzystują na korzyść całości. Świetna czołówka, zrealizowana w formie motion comic, przygotowuje widzów na to, co będzie ich czekać później. Dlatego też nikt nie wytknie tutaj pomysłów, które w „normalnym” filmie uznano by za absurdalne i nielogiczne.

Oczywiście, filmowi bardzo pomaga spora dawka humoru. Reżyser, zachowując w filmie komediowy klimat jedynki, był jednocześnie w stanie przemycić swoje własne spojrzenie na to, co jest zabawne. Szczególnie udanie wypadły sceny budowane na starciu charakterów. Strzałem w dziesiątkę było dodanie do obsady Zety-Jones. Rywalizacja jej bohaterki z Sarą graną przez Mary-Louise Parker o względy Franka (Bruce Willis) zapewnia filmowi niezbędnego komediowego „kopa”. A przecież zabawnych atutów jest tu znacznie więcej: ciapowaty Malkovich, Mirren jako królowa Elżbieta czy Hopkins wyśmiewający swoje własne aktorskie emploi.

Dzięki tym wszystkim elementom „Red 2” powinno zadowolić każdego fana oryginału. To dobrze skrojona rozrywka w sam raz na lato.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: DK im R. Prystackiego w Zagórniku, tel.: 33 875 47 29, 512 449 431 lub CKiW w Andrychowie, tel. 33 875 39 45

-----------------


2 sierpnia (piątek) godz. 20.30 | ROCZYNY / Plac przy ZSS w Roczynach, ul. Szkolna 10
„Wszystko o moim starym”
Komedia; reż. Laura Terruso; USA 2023; 90 min.; film dla widzów: 12+
Obsada: Robert De Niro, Kim Cattrall, Sebastian Maniscalco, Leslie Bibb

Dwukrotny zdobywca Oscara ROBERT DE NIRO w niepoprawnej komedii według scenariusza jednego z najpopularniejszych komików Ameryki SEBASTIANA MANISCALCO.
Prostolinijny włoski imigrant o południowym temperamencie kontra rodzina konserwatywnych bogaczy, którzy na wszystkich patrzą z góry. Co może pójść nie tak?
Jeśli rodzice twojej ukochanej poznają twojego tatę, który jest subtelny jak wściekły byk, to wiesz, że szykuje się istny przylądek strachu. Czas na przebudzenie, bo uratować cię może jedynie poradnik pozytywnego myślenia.

Ojciec Sebastiana to Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie, postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy. Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę? Czy miłość naprawdę może wszystko wybaczyć?

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie, tel. 33 875 31 05, 512 442 918 lub CKiW w Andrychowie, tel. 33 875 39 45-----------------

17 sierpnia (sobota) 20.30 | RZYKI / Parking przy OSP w Rzykach
„Poznajmy się jeszcze raz”
Komedia romantyczna, komediodramat, obyczajowy, komedia obyczajowa; reż. Nicolas Bedos; Francja 2019; 115 min.; film dla widzów: 16+
Obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się.Szczegółowe informacje: DK w Rzykach, tel. 33 432 28 10

-----------------


23 sierpnia (piątek) godz. 20.15 | SUŁKOWICE-ŁĘG / Plac przed siedzibą Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Radość”, ul. Beskidzka 110 [stare przedszkole]
„Wszyscy wiedzą”
Obyczajowy, thriller, dramat; scenariusz i reżyseria: Asghar Farhadi; Hiszpania/Francja/Włochy, Argentyna/Niemcy 2018; 132 min.; film dla widzów: 16+
Obsada: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández, Bárbara Lennie, Inma Cuesta

„Wszyscy wiedzą” to pierwszy hiszpańskojęzyczny film Asghara Farhadiego, irańskiego reżysera dwukrotnie nagrodzonego Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny. Film miał premierę 8 maja 2018 roku na 71. MFF w Cannes, gdzie był filmem otwarcia festiwalu.

„Wszyscy wiedzą” to film trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet – Penélope Cruz i Javier Bardem. Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za „Rozstanie” i „Klienta”) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia. Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki, gorąca herbata i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: DK w Sułkowicach-Łęgu, tel. 33 875 27 45


-----------------

30 sierpnia (piątek) godz. 20.15 | SUŁKOWICE-BOLĘCINA / Plac przy ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
„Strażnicy marzeń”
Fantasy animacja, familijny; scenariusz i reżyseria: Peter Ramsey, Christina Steinberg, Nancy Bernstein, William Joyce; USA 2012; 97 min.; film dla widzów: 12+
Obsada: Chris Pine, Jude Law, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Isla Fisher, Dakota Goyo

Mrok – zły duch z krainy baśni – zamierza zawładnąć całym światem. Powstrzymać go mogą tylko Strażnicy: Święty Mikołaj (zwany Northem), Piaskowy Ludek, Zębowa Wróżka oraz Zając Wielkanocny. Księżyc wyznacza im natomiast nowego strażnika, figlarza i urwisa-Jacka Mroza. Ten jednak nie chce współpracować, gdyż wie że ludzie nie wierzą w niego. Mrok jednak zdobywa nową moc i przejmuje władzę nad snami dzieci. Jack wraz z pozostałą czwórką strażników, podejmuje się walki z Mrokiem o wiarę i marzenia dzieci.
Animowana przygoda studia DreamWorks to zabawna, magiczna historia o legendarnych strażnikach, jest to film oparty na książkach Williama Joyce’a.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Państwa czekać wygodne leżaki, gorąca herbata i smakołyki do chrupania. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: DK w Sułkowicach-Bolęcinie, tel.: 33 870 13 64 lub 518 599 869

-----------------

31 sierpnia (sobota) godz. 20.00 | TARGANICE / Boisko sportowe Halniak, ul. Beskidzka 24
„7 uczuć”
Komedia, dramat; scenariusz i reżyseria: Marek Koterski; Polska 2018; 116 min.; film dla widzów: 15+
Obsada: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Małgorzata Bogdańska, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Andrzej Chyra, Katarzyna Figura, Andrzej Mastalerz, Gabriela Muskała, Maria Ciunelis, Andrzej Mastalerz, Tomasz Karolak, Łukasz Simlat, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Magdalena Berus, Sonia Bohosiewicz i inni

Film otrzymał dwie nagrody podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2018 w Gdyni – Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Jury Młodych.

„7 uczuć” to absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja w iście gwiazdorskiej obsadzie.
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Wstęp wolny. Zapraszamy! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki, gorąca herbata i smakołyki do chrupania! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie nie odbędzie się. Szczegółowe informacje: DK w Targanicach, tel. 33 875 12 25źródło: CKiW Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy