reklama

Wadowice na weekend: koncerty i żarciowozy

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.09.2020 14:00, PG
Weekend pełen wrażeń i dobrego jedzenia czeka mieszkańców Wadowic i przyjezdnych.
Wadowice na weekend: koncerty i żarciowozy

Urząd Miejski wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Wadoviana” zapraszają na występy orkiestr OSP z Choczni i Kleczy oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” w Parku Miejskim w Wadowicach.

Koncert będzie już czwartym wydarzeniem w ramach projektu „Muzyczne Wadowice” – cyklu letnich koncertów na wadowickim rynku oraz w parku miejskim w Wadowicach, organizowanym przez Stowarzyszenie LGD Wadoviana oraz Urząd Miejski w Wadowicach.

Orkiestry dęte – OSP Chocznia oraz OSP Klecza, zagrają standardy muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów" powstał w 1997 roku z inicjatywy Pani Zofii Wanat, pod patronatem Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Początkowo jako zespół dziecięcy, działał przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Andrychowie. Zespół prezentuje wysoki kunszt artystyczny a zarazem spontaniczność i humor czym zapewnia sobie sympatię i uznanie widowni. Obecnie działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Grupa ma na koncie liczne występy w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Z kolei wszyscy na wszystkich miłośników dobrych i oryginalnych smaków w weekend na Placu Jana Pawła II czekać będzie 20 żarciowozów, które będą serwowały swoje przysmaki od godz. 12:00 11 września do 20:00 13 września.

Mieszkańcy i goście zlotu będą mogli rozkoszować się smakiem potraw z całego świata w specjalnie przygotowanej do tego strefie ze stolikami i ławkami. A będzie w czym wybierać! Kuchnia polska, azjatycka, orientalna, a może włoska? Do wyboru do koloru!

Rozkład dni przedstawia się następująco:

piątek 11 września: od 12:00 do 21:00

sobota 12 września: od 12:00 do 21:00

niedziela 13 września: od 12:00 do 20:00


foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy