reklama

W Wieprzu wybudują amfiteatr. Wiadomo gdzie powstanie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.11.2018 07:30, PG
Czegoś takiego w Wieprzu jeszcze nie było.
W Wieprzu wybudują amfiteatr. Wiadomo gdzie powstanie

Gmina Wieprz planuje w przyszłym roku wybudować na swoim terenie niewielki amfiteatr na wzór muszli koncertowej. W kolejnych latach planowane jest dobudowanie całego zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Zadanie to zostało zapisane w projekcie budżetu na przyszły rok kwotą 300 tys. zł. Jak poinformowała nas wójt Małgorzata Chrapek magistrat będzie się starał jednak o dofinansowanie z LGD Dolina Soły.

- Ma być to muszla koncertowa z zapleczem. W przyszłości chcemy to szerzej rozbudować, żeby w czasie deszczu również mogły się odbywać imprezy, żeby nie przejmować się namiotami itp. Staramy się o dofinansowanie z LGD Dolina Soły. – mówi nam M. Chrapek.

Muszla taka ma znajdować się w pobliżu boiska sportowego LKS Orzeł Wieprz. Będą odbywać się tam imprezy kulturalne, koncerty, dożynki czy dni Wieprza.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zdzislaw, 01.12.2018 22:30

Panie Kazimierzu, w Andrychowie kulturę zaorano totalnie. Pan w tej orce brał udział więc proszę się nie dziwić.

Kazimierz Szczepański, 01.12.2018 19:44

Przykro mi, że w "miejscu utkanym z atrakcji" nie ma i nie planuje się budowy amfiteatru. Pozostaje nam, jak dotąd, odwiedzać Tydzień Kultury Beskidzkiej itp. imprezy w Żywcu, w Wiśle, Ustroniu i ... w Wieprzu! Przemilczę (choć znam) koszty najmu i instalacji dużej estrady z nagłośnieniem na Placu Mickiewicza 3 - 4 razy w każdym kolejnym roku.

Keson, 01.12.2018 16:24

Czyli scene z dachem