reklama

W sobotę Andrychowski Muzzyczny Trip

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.10.2015 08:30, ks
Krystyna Prońko, Michał Urbaniak, Big Band Małopolski – wystapią podczas sobotniego koncertu w Andrychowie.
W sobotę Andrychowski Muzzyczny Trip

Coraz mocniej rozkręca się jesienny sezon koncertowy w Andrychowie. W sobotę w MDK  odbędzie się „Andrychowski Muzzyczny Trip!”. To nowy jazzowy projekt. Wystapią: Krystyna Prońko, Michał Urbaniak, Big Band Małopolski.

 

Początek imprezy w sobotę (10.10) o godz. 18.00.

 

Bilety są w cenie: 80 zł – sala i 60 zł – balkon. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie. Kasa biletowa MDK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 20.00

 

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

 

BIG BAND MAŁOPOLSKI to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach i konkursach bigbandowych. Powstał w 2006 roku i składa się z młodych muzyków studentów Akademii Muzycznych, słuchaczy bądź absolwentów Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. BBM prowadzi dr hab. Ryszard Krawczuk wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. Big Band Małopolski w 2012 roku w ramach Młyn Jazz Festiwalu Wadowice nagrał płytę live z takimi muzykami jak: Michał Urbaniak, Bernard Maseli oraz MC Stewlocks. Płyta do kupienia po koncertach lub na stronie big bandu.

 

KRYSTYNA PROŃKO – polska piosenkarka i kompozytorka, pedagog muzyczny, a także osobowość telewizyjna.

 

MICHAŁ URBANIAK – polski muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu i kreator muzyki fusion. Michał Urbaniak był ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Napisał muzykę do 25 filmów. W 2012 zadebiutował jako aktor, w filmie „Mój rower”. Za rolę Włodzimierza w tym filmie otrzymał Polską Nagrodę Filmową – Orła w kategorii odkrycie roku.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy