reklama

W niedzielę słynny odpust na Trzonce

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.07.2019 11:35, PG
Na ten odpust zawsze przybywają prawdziwe tłumy, a odbywa się on w bardzo nietypowym miejscu.
W niedzielę słynny odpust na Trzonce

W najbliższą niedzielę (04.08.) o godz. 12:00 odbędzie się odpust na Trzonce (729 m n.p.m ) ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

W pobliżu zielonego szlaku turystycznego, biegnącego z Porąbki na Przełęcz Kocierską – na Trzonce – znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej Śnieżnej.

W sierpniową uroczystość odpustową pielgrzymują tutaj niezliczone tłumy wiernych z okolicznych wiosek. Tradycja corocznych odpustów zrodziła się w latach 50-tych i trwa do dzisiaj. Przyciąga coraz więcej osób a zwłaszcza młodzież.

Z kolei 6 sierpnia rusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Dekanatu Andrychowskiego na Jasną Górę a 9 sierpnia pielgrzymka rowerowa. Więcej na ten temat tutaj: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy