W niedzielę pociąg retro przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów. Zobaczcie rozkład jazdy

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.09.2017 11:45, (red)
Świetna wiadomość dla miłośników kolei i nie tylko. Warto już dziś rezerwować sobie czas na to wydarzenie.
W niedzielę pociąg retro przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów. Zobaczcie rozkład jazdy

W niedzielę, 1 października, zorganizowany  zostanie przejazd na trasie: Chabówka / Kraków Główny - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Andrychów - Wadowice - Kraków Główny.


Skład pociągu to lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt. (odcinek Chabówka – Wadowice) oraz pociąg papieski EN61 (odcinek z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony).


W Kalwarii Zebrzydowskiej Pociąg Retro zostanie uroczyście powitany przez burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego i wójta Lanckorony Tadeusza Łopatę.  Będzie sporo atrakcji a największą będzie możliwość z bliska podziwianie pociągu Retro oczywiście z lokomotywą parową i historycznym składem.

 

Na stacji kolejowej Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorona Pociąg Retro spodziewany jest 1 października o godzinie 11:45.


Zatwierdzony rozkład jazdy:
09:06 odjazd ze stacji Chabówka (skład z parowozem)
10:35 – 10:40 postój na stacji Sucha Beskidzka Zamek (skład z parowozem)
10:35 – odjazd ze stacji Kraków Główny (skład papieski EN61)
10:59 - Przyjazd pociągu papieskiego z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony
11:45 – przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony składu z parowozem – festyn dworcowy – dla pasażerów jadących z Krakowa przesiadka do składu z parowozem)
12:42 – przyjazd do stacji Wadowice
 
W trakcie przerwy w Wadowicach skład wykona dodatkowy, ogólnodostępny kurs w relacji Wadowice – Andrychów – Wadowice z okazji 250-lecia Andrychowa. Bilety w cenie 10 zł dostępne tylko u obsługi pociągu.

Odjazd z Wadowic o 13:07. Przyjazd do Andrychowa o 13:31. Powrót z Andrychowa o 14:09, przyjazd do Wadowic na godzinę 14:31.


15:01 – odjazd ze stacji Wadowice w drogę powrotną
15:29 – przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – dla pasażerów jadących do Krakowa przesiadka do składu papieskiego EN61
17:33 – przyjazd do stacji Kraków Główny (skład papieski EN61)
18:03 – przyjazd do Chabówki (skład z parowozem)

 

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Nowosądeckiego Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które zrzesza pasjonatów kolei z Nowego Sącza oraz całej Małopolski.

 

Mają już doświadczenie w tego typu projektach: od 2011 roku zajmuje się organizacją okazjonalnych przejazdów historycznymi pociągami trasą dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej na odcinku z Nowego Sącza do Chabówki. Stowarzyszenie prowadzi w Nowym Sączu Izbę Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego – społeczne muzeum świadczące o kolejarskich tradycjach miasta i regionu.

Więcej informacji o projekcie „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” można znaleźć na stronie internetowej kolejegalicyjskie.pl

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy