W niedzielę odpust na szczycie góry, a poniedziałek rusza pielgrzymka

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.08.2018 15:24, red
Na ten odpust zawsze przybywają prawdziwe tłumy, a odbywa się on w bardzo nietypowym miejscu.
W niedzielę odpust na szczycie góry, a poniedziałek rusza pielgrzymka

Co roku zawsze w pierwszą niedzielę sierpnia odbywa się odpust na górze Trzonka (729 m n.p.m) w Beskidzie Małym ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Podobnie będzie tym razem.

W niedzielę (5.08) w samo południe przy kapliczce znajdującej się na szczycie odbędzie się msza św. W zeszłym roku wzięło w niej udział tysiąc osób.

Tradycja corocznej wspinaczki na tę górę wcale nie zanika. Trzonka nadal przyciąga tłumy ludzi, w znacznej części młodzież.

Natomiast w poniedziałek rano z Andrychowa kilkaset osób wyruszy w XXXII Pieszej Pielgrzymce Dekanatu Andrychowskiego na Jasną Górę z parafii św. Stanisława. Pielgrzymka potrwa w dniach 6 – 11 sierpnia 2018.

Z kolei XVI Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 9 - 14 sierpnia 2018.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy