reklama

W niedzielę kino plenerowe na placu Mickiewicza

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.07.2021 14:10,
W najbliższą niedzielę kino plenerowe na placu Mickiewicza w Andrychowie.
W niedzielę kino plenerowe na placu Mickiewicza
W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 20:30 na dużym ekranie na placu Mickiewicza będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzany polski film wojenny, pt. "Miasto 44" (premiera odbyła się 19 września 2014 roku).

Reżyserem filmu jest jeden z najlepszych filmowców młodego pokolenia Jan Komasa. Wyreżyserował takie filmy, jak: „Sala samobójców. Hejter”, „Boże Ciało”, „Powstanie Warszawskie”.

Początek seansu o godz. 20:30. Organizatorzy informują, że na wszystkich gości na miejscu będą czekać leżaki i wakacyjna atmosfera. Wstęp wolny.

W rolach głównych występują:
Józef Pawłowski jako Stefan Zawadzki
Zofia Wichłacz jako Alicja „Biedronka”
Anna Próchniak jako Kama

Kto jeszcze zagrał w filmie „Miasto 44”? czytaj więcej…

Opis filmu: Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem…


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy