W niedzielę finał Szansy na Sukces z Agatą Serwin

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.09.2020 12:05, PG
Trzynastolatka pochodzi z Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska i będzie walczyć o występ w Eurowizji Junior 2020.
W niedzielę finał Szansy na Sukces z Agatą Serwin

W niedzielę (27.09.) odbędzie się wielki finał "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2020". Wystąpi w niej Agata Serwin z Przytkowic (gmina Kalwaria Zebrzyd.) .

Oglądać program i głosować można w niedzielę o godz.: 15:15 na antenie TVP 2.

Trzynastoletnia Agata Serwin z Przytkowic 13 września wygrała drugi odcinek „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”. W show przygotowanym przez Telewizję Polską występowało siedmioro uczestniczek. Jurorzy w składzie i Michał Wiśniewski uznali, że właśnie najlepsza była Agata Serwin z Przytkowic.

W niedzielę 27 września czeka nas finałowy odcinek, w którym dowiemy się, czy Agata będzie reprezentować Polskę w Eurowizji Junior (która będzie po raz drugi z rzędu odbywała się w Polsce). Przypomnijmy, ze przed rokiem do finału „Szansy na sukces” awansowała Gabrysia Katzer ze Stanisławia Dolnego.

Agata Serwin w czerwcu 2020 roku ukończyła Szkolę Muzyczną I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z wyróżnieniem. Uczęszczała do klasy skrzypiec Pana dr Błażeja Kociubana.

Jest uczennicą 7 klasy szkoły podstawowej w Przytkowicach. Jej pasja jest śpiew, a także malarstwo. W 2019 roku wygrała konkurs TALENTY na etapie gminnym, co pozwoliło jej startować w konkursie TALENTY na etapie powiatowym. Tam została nominowana do reprezentowania powiatu na konkursie Talenty Małopolski, które niestety się nie odbyły z powodu pandemii.

W ubiegłym roku w duecie skrzypcowym z Franciszkiem Wolakiem zdobyła Grand Prix w XXVI Ogólnopolskim Bystrzyckim Konkursie Zespołów Kameralnych w Bystrzycy Kłodzkiej.


źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy