W niedzielę Andrychowska Wigilia oraz Choinki od mamNewsa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.12.2019 11:40, PG
Potrawy wigilijne oraz choinki za darmo!
W niedzielę Andrychowska Wigilia oraz Choinki od mamNewsa


W najbliższą niedzielę (15.12.) mieszkańców Andrychowa czeka X Andrychowska Wigilia organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku oraz akcja rozdawania choinek przygotowana przez portal mamNewsa.pl.

To wyjątkowe, przedświąteczne wydarzenie odbędzie się w godz.: 11.30 – 15.00 na parkingu przy Krytym Basenie w Andrychowie.

To już X edycja Andrychowskiej Wigilii! Organizatorzy – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie we współpracy z portalem mamNewsa.pl, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia istnienia – przygotowali mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie podczas świątecznego spotkania mieszkańców będzie pysznie, magicznie i muzycznie! Kapela Góralska BESKID, dzieci z Przedszkola Nr 5 w Andrychowie, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW oraz Chór Misericordias Domini oczarują Państwa swoimi występami, lokalni restauratorzy zachwycą smakiem tradycyjnych potraw świątecznych a choinki na Święta rozda mamNewsa.pl! Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji Wigilii jest Bank Polska Kasa Opieki S.A.

Zapraszamy serdecznie na świąteczne spotkanie mieszkańców Gminy Andrychów!

Program ramowy*

11.30 | Występ CHÓRU MISERICORDIAS DOMINI

12.00 | Oficjalne rozpoczęcie: Koncert KAPELI GÓRALSKIEJ BESKID

- najpiękniejsze kolędy i pastorałki, świąteczne życzenia, tradycyjne sypanie ziarnem, gadki o tradycjach świątecznych na wesoło w wykonaniu bacy-wodzireja

- poświęcenie opłatków

- życzenia świąteczne Burmistrza Andrychowa dla mieszkańców Gminy

- dzielenie się opłatkiem oraz składanie życzeń

12: 45 | Występ dzieci z Przedszkola Nr 5 w Andrychowie

13.00 | Występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

13.30 | Degustacje tradycyjnych potraw świątecznych

14.00 | Choinki na Święta od mamNewsa.pl, konkursy z nagrodami

15.00 | Zakończenie imprezy

*może ulec zmianom

Dodatkowe atrakcje: stoiska z rękodziełem, stoiska z dekoracjami świątecznymi, itp.

KAPELA GÓRALSKA BESKID

W programie koncertu najpiękniejsze kolędy i pastorałki, świąteczne życzenia, tradycyjne sypanie ziarnem oraz gadki o tradycjach świątecznych na wesoło w wykonaniu bacy-wodzireja. Baca w ciekawy sposób, z humorem góralskim, opowie jak się świętuje i jak pielęgnowane są zwyczaje świąteczne w górach oraz przytoczy kilka anegdot i zabawnych około świątecznych historyjek, które z pewnością przypadną Państwu do gustu. Oczywiście będzie można pośpiewać razem z zespołem: „Hej, malućki, malućki", „A wcora z wiecora", „Święty Scepon", „Lulajże Jezuniu", „Wśród nocnej ciszy" czy „Przybieżeli do Betlejem".

Kapela Góralska BESKID – pięcioosobowa tradycyjna kapela góralska /skrzypce-prym, skrzypce-sekund, altówka węgierska, akordeon, kontrabas/.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lubiemojemiasto, 14.12.2019 23:37

Czegoś tu nie rozumiem. Dla czego wigilia organizowana jest przy basenie skoro na placu Mickiewicza stoi piękna choinka świąteczną. Ktoś w tym centrum kultury chyba nie ma kontaktu z mózgiem.