reklama

W grudniu premiera filmu o Kętach

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 25.11.2019 15:15, INFORMACJA PRASOWA
W grudniu premiera filmu o Kętach

12 grudnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach odbędzie się premiera filmu „Spór o tron: Ekranizacja legendy o powstaniu Kęt”, połączona ze spotkaniem z pomysłodawcami, aktorami i realizatorami obrazu.

„Spór o tron: Ekranizacja legendy o powstaniu Kęt” to pierwsza taka miniprodukcja kostiumowa, przedstawiająca okoliczności założenia jednego z najstarszych miast podbeskidzia – Kęt. Film, który wpisuje się w niezwykle popularną ostatnimi czasy konwencję kina historyczno-obyczajowego, powstał w Kętach jesienią tego roku, z inicjatywy kęckiego magistratu:

W pierwszej połowie XIII wieku dwaj przed laty zwaśnieni bracia piastują godności książęce w Oświęcimiu i Zatorze. Podbijając okoliczne ziemie, z dnia na dzień pogłębiają konflikt. Zaślepieni żądzą zemsty, władzy i dominacji, nie zważają na cierpienie ludu, ignorując rady, kierujące ich na drogę pokoju. Tylko niezbadane koleje losu, kręte jak dzika, górska rzeka Soła, mogą sprowadzić pojednanie – czytamy w opisie fabularnym filmu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 30.11.2019 11:19

Przecież wszyscy wiedzą, że to jeden z antenatów ,wiadomo kogo ,w to miejsce przybył na osiołku. Już wtedy ten ród cechowało perspektywiczne myślenie, więc założył na rzeką Sołą gród ,a na przybyłych osadników,skuszonych piękną mową, nałożył daninę,oczywiście w imię hasła - "By żyło się lepiej" ;-)