W Czwórce uczą programowania

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.10.2018 09:50, NEWSY CZYTELNIKÓW
Ciekawa akcja w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie.
W Czwórce uczą programowania
Stowarzyszenie “​Przyjaciele Czwórki” oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie zapraszają uczennice, uczniów oraz rodziców do udziału w projekcie #meetandcode2018, w którym SP4 uczestniczy jako jedyna Szkoła w gminie Andrychów i jedna ze stukilkudziesięciu w Polsce.

Inicjatywa ​Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodych w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokażą młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. Uczestnicy wydarzeń poznają działanie technologii oraz wpływ IT na ich codzienne życie, a poprzez odkrywanie szerokiego wachlarza rozwiązań technologicznych, tematów związanych z cyfryzacją oraz kreatywnego kodowania będą motywowani i zachęcani do rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych w dzisiejszym świecie.

Podczas tegorocznych wakacji Stowarzyszenie “Przyjaciele Czwórki” uzyskało granty w wysokości 800 euro na dwa projekty (CZWÓRKA PROgraMUJE i koduje oraz Kodowanie z Kopernikiem w SP4) w ramach europejskiego tygodnia kodowania, które odbywają się w dniach od 6 do 20 października 2018 r. w całej Europie.


Wielki finał Tygodnia Kodowania odbędzie się w SP4 w dniu 19 października 2018 r. (piątek) od godz. 18:00 do 21:30.


info: Stowarzyszenie “​Przyjaciele Czwórki”

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 14.10.2018 14:13

Jakie to przykre, patrząc, jak wielu ludziom poczucie anonimowości, pozwala na bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego co podsunie im się pod nos. Przykro, że takim atnajolom przeszkadza to że w wyniku braku rzetelności dziennikarskiej nie otrzymujemy pełnej informacji. Księżyc ma dwie strony, jasną i ciemną. Ale najlepiej być frajerem i dawać sobą manipulować.

atnaloj, 14.10.2018 12:11

Jakie to przykre, patrząc, jak wielu ludziom poczucie anonimowości, pozwala na bezsensowne komentowanie oraz bezkarne hejtowanie. Dla mnie najważniejszą informacją jest osobo aleocochodzi, po co zamieściłaś ten komentarz i kto za Tobą stoi, jaki niecny cel Ci przyświeca, i co za to będziesz miała? Bo z przekonania nie można być tak bezkrytycznym w stosunku do tego o czym lub co się pisze. Pani Dyrektor SP nr 4 oraz nauczycielom gratuluję pomysłu przystąpienia do projektu, którego realizacja jest dobrym przykładem "podążania" za uczniem, za jego edukacyjnymi potrzebami, jak również dostosowania procesu edukacyjnego do otaczającej ucznia rzeczywistości. Oby jak najwięcej szkół poszło w Państwa ślady.

aleocochodzi, 14.10.2018 11:29

Najważniejszą informacją nie jest wysokość grantu tylko skąd pochodzi i kto za nim stoi. Wiele fundacji "rozdaje" Soroszowe pieniądze w niecnych celach.