reklama

Uczestnicy rajdu pojazdów zabytkowych dotarli na Kocierz [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.07.2019 17:00, DK
W tym tygodniu na Podbeskidziu odbywają się dwie duże imprezy motoryzacyjne.
Uczestnicy rajdu pojazdów zabytkowych dotarli na Kocierz [FOTO]
W dniach 11-13 lipca 2019 odbywa się Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. W czwartek po południu Kocierz był jednym z miejsc, gdzie przez dwie godziny przebywali uczestnicy zlotu.

- Ranga tych zawodów jest naprawdę wysoka – to jedna z rund Mistrzostw Polski, dlatego kryteria też są ostre. Maksymalnie możemy przyjąć 80 uczestników. Samochód musi być wiekowy – minimum 30 lat. Musi być naprawdę piękny byśmy mogli pokazać mieszkańcom coś innego, coś nowego, samochody których już praktycznie nie ma. Z ilu krajów macie przedstawicieli? Przyjechali do nas obywatele Czech, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski. Mamy 20 aut zagranicznych i 60 polskich. Dodam, że aż 14 samochodów jest przedwojennych – to ogromnie dużo! - mówi komandor rajdu Jacek Balicki (cała rozmowa na kocierz.pl)


foto: kocierz.pl


Uczestników Rajdu Pojazdów Zabytkowych będzie można jeszcze spotkać m.in. w Żywcu i w Bielsku-Białej.
To tylko jedna z imprez motoryzacyjnych odbywających się w tym tygodniu na Podbeskidziu. Po przerwie do Bielska Białej wraca również Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych.

Program wydarzenia na plakacie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 11.07.2019 21:15

a niech to jednak zobacze hahahahhahahhahohihihihihi

Keson, 11.07.2019 21:14

Najgorsze jest to ze o takich akcjach dowiadujesz sie juz po fakcie a chetnie bym zobaczyl