reklama
reklama

Tym razem pogoda nie dopisała, ale dali radę [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.05.2019 14:25, DK
Po raz kolejny licealiści z Andrychowa przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”
Tym razem pogoda nie dopisała, ale dali radę [FOTO]
Wydarzenie miało odbyć się „pod chmurką” na placu Mickiewicza, niestety pogoda nie dopisała. Na szczęście dobra organizacja grona pedagogicznego sprawiła, że bardzo szybko akcja została przeniesiona na salę gimnastyczną I LO w Andrychowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W wydarzeniu brali udział nauczyciele, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestnicy czytali swoje ulubione książki, mieli też okazję posłuchać jak czytają inni (przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie, dyrektor I LO Paweł Mrzygłód).

Zobaczcie zdjęcia z andrychowskiej akcji.

- Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy - twierdzą organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 400 000 osób z całej Polski.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy