reklama

Tylu imprez w plenerze w weekend już dawno nie było

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 03.09.2021 16:25,
Imprezy w Andrychowie, Inwałdzie, Wieprzu, Wadowicach, Brzeźnicy, Tomicach.
Tylu imprez w plenerze w weekend już dawno nie było
Piknik maltański w Andrychowie. W programie pikniku znajdą się m.in. inicjatywy sportowe i kulturalne, porady dotyczące zdrowia fizycznego przygotowane przez wolontariuszy i strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Szczegóły na plakacie


W piątek przed andrychowską publicznością zaprezentuje się zespół "Raz Dwa Trzy". Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ale nie ma już wolnych biletów. W niedzielę o godzinie 19: na scenie plenerowej w Parku Miejskiej wystąpi Muniek i Przyjaciele. Wstęp bezpłatny.Fundacja TurboPomoc z Andrychowa w najbliższą niedzielę (5.09.) organizuje kolejną motoryzacyjną akcję niesienia pomocy. Tym razem będzie to dzień charytatywnego mycia samochodów - Charity Car Wash.

Szczegóły na plakacie


W niedzielę 5 września, na parkingu przed figloparkiem ul. Słowackiego 4a w Andrychowie odbędzie się kolejna edycja Powietrznego FunParku.


W sobotę (4.09) na scenie plenerowej przy LKS Orzeł Wieprz odbędzie się Dzień Węgierski. Wstęp i degustacje węgierskich przysmaków są bezpłatne dla wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie.


W sobotę (4 września) w Wadowicach Wadowicka Biblioteka Publiczna wraz z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Wadowickim Centrum Kultury organizują imprezę czytelniczą w ramach X edycji Narodowego Czytania. W tym dniu cała Polska weźmie do ręki dramat „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, by poprzez ciekawą lekturę wspólnie propagować czytelnictwo.

Początek o godz. 19.00 na plac Jana Pawła II w Wadowicach (przed głównym wejściem do Muzeum), gdzie wspólnie posłuchamy wybranych fragmentów dramatu w wykonaniu sympatyków Biblioteki oraz pracowników Muzeum.


Hufiec Ziemi Wadowickiej zaprasza wszystkie zuchy i harcerzy, wraz z rodzicami na Festiwal Kultury Harcerskiej, który odbędzie się 4 września w Parku Miejskim w Wadowicach, w godzinach 14:00 - 18:00. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, a dla zaangażowanych w zabawy przewidziane są upominki oraz szansa wygrania nagrody specjalnej.


W niedzielę 5 września w Brzeźnicy odbędzie się polsko-słowacki dzień Folkloru.

Szczegóły na plakacie


W sobotę w Inwałdzie odbędzie się festyn strażacki.
Szczegóły na plakacie


W sobotę 4 września w Tomicach wernisaż wystawy połączony z koncertem. Szczegóły na plakacie


Repertuar Kina w Domu Kultury w Kętach: https://domkultury.kety.pl/kino

KINO CENTRUM WADOWICE

CZARNY MŁYN

3 września, godz. 17:00
4
września, godz. 17:00
5
września, godz. 17:00
6
września, godz. 17:00
7
września, godz. 17:00
8
września, godz. 17:00
9
września, godz. 17:00

Przygodowy, dla młodzieży, prod. Polska, reż. Mariusz Palej, wyk. Magdalena Nieć, Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Mateusz Winek, czas 100 min, od 7 lat

Grupa przyjaciół mieszka w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren Czarnego Młyna, ich wakacje zmieniają się nie do poznania.
Bilety: 17 zł (cały), 14 zł (ulgowy), 12 zł (KDR)


ZUPA NIC

3 września, godz. 19:15
4
września, godz. 19:15
5
września, godz. 19:15
6
września, godz. 19:15
7
września, godz. 19:15
8
września, godz. 21:00
9
września, godz. 19:15
Komedia obyczajowa, prod. Polska, reż. Kinga Dębska, wyk. Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, czas 94 min , od 15 lat

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Bilety: 17 zł (cały), 14 zł (ulgowy), 12 zł (KDR)


środAwisko 19:00

POLAŃSKI, HOROWITZ. HOMETOWN

8 września, godz. 19:00

Dokumentalny, prod. Polska, reż. Mateusz Kudła / Anna Kokoszka-Romer, wyk. Roman Polański, Ryszard Horowitz, czas 85 min, od 15 lat

Roman Polański i Ryszard Horowitz przyjechali do Polski, by podzielić się swoimi najbardziej osobistymi wspomnieniami z okresu ich dzieciństwa i młodości. Podczas spaceru po Krakowie wracają do wspomnień, także tych bolesnych z okresu Holocaustu, kiedy poznali się w utworzonym przez nazistów getcie. Opowiadają, jak udało im się przeżyć - gdy, jako dziecko, kilkuletni Horowitz został wpisany na "Listę Schindlera", a Polańskiego ukryła biedna chłopska rodzina.

Bilety: 10 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kukus, 04.09.2021 07:44

Ale na funpark to już nie pisze że wjazd 35zł tylko już na innej stronie hmm.