Tydzień Eko-Dziecka. 5-9 października. ZAPISY

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.09.2020 12:00, INFORMACJA PRASOWA
Już za moment rozpoczną się BEZPŁATNE warsztaty ekologiczne prowadzone w myśl edukacji przyrodniczej. Wspólnie zbudujemy hotele dla owadów, wykonamy EKO zabawki, zasiejemy zioła w doniczkach oraz poznany tajemnice lasu. To wszystko od 5 do 9 października 2020r.
Tydzień Eko-Dziecka. 5-9 października. ZAPISY

Dzieci dowiedzą się dlaczego pszczoły są tak bezcenne dla otaczającego nas świata, jak możemy o nie dbać, czy pszczoły dają nam wyłącznie miód? Na warsztatach ogrodniczych uczestnicy poznają budowę roślin i sposoby ich pielęgnacji. Poznamy świat aromatycznych ziół – odkryjemy zapachy, zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie.

Z kolei warsztat "4 żywioły - woda" ma na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów. Monotlenek diwodoru, z którym spotykamy się na co dzień, może wydawać się mało zaskakujący, lecz podczas pokazu "Tlenek wodoru na poprawę humoru" Fabryka Kreatywności przedstawi wiele ciekawych doświadczeń, które zobrazują najmłodszym jego właściwości. Uczestnicy stworzą również przestrzenne kompozycje z darów natury, a także wykonają własne dzieła z gliny z leśnych skarbów.

Zostały ostatnie miejsca! Chcesz zapisać swoją pociechę? Zadzwoń: 33 844 86 74.

Zapraszamy również do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym. Fotografia ma ukazywać piękno lasu i jego tajemnice. Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej, ukazanie piękna przyrody i otaczającej nas rzeczywistości, rozwijanie wrażliwości artystycznej. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży (13-18 lat) i dla dorosłych. Na zgłoszenia czekamy do 30 września! Z nadesłanych prac stworzona zostanie wystawa, a zwycięskie fotografie zostaną nagrodzone.

Sponsorem Głównym Wydarzenia Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. to spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Pozostały ostatnie miejsca! Chcesz zapisać swoją pociechę? Zadzwoń: 33 844 86 74.

xxx

5.10. godz. 17:00 warsztaty "Chroń dzikie pszczółki" (dzieci w wieku 7-13 lat)

Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się dlaczego pszczoły są tak bezcenne dla otaczającego nas świata, jak możemy o nie dbać, czy pszczoły dają nam wyłącznie miód? Co jeszcze otrzymujemy z ich ciężkiej pracy? Gdzie mieszkają pszczoły i jakie są ich gatunki? Warsztaty o dzikich zapylaczach będą wyjątkową okazją, by poznać życie i pracę jednych z najbardziej pożytecznych owadów, ale i bardzo zagrożonych, dlatego dowiemy się, jak możemy im pomagać. Opowiemy także o innych gatunkach zapylaczy. Podczas warsztatów uczestnicy zbudują profesjonalne hotele dla owadów. Używać będziemy takich materiałów jak deseczki, trzcina, kawałki drewna i drobnych materiałów, gwoździe i młotki. Uczestnicy zabiorą swoje prace do domu.

6.10. godz. 17:00 warsztaty ogrodnicze (dzieci w wieku 3-6 lat)

Dzieci poznają budowę roślin i sposoby ich pielęgnacji. Przekonamy się, jakie narzędzia są nam potrzebne w ogrodzie, poznamy ich nazwy i zastosowanie. Poznamy świat aromatycznych ziół – odkryjemy zapachy, zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie. Na koniec każdy uczestnik zasieje własne ziele w doniczce, którą zabierze ze sobą do domu.

7.10. godz. 17:00 warsztaty "4 żywioły - woda" (dzieci w wieku 6-11 lat)

Warsztat ma na celu zapoznanie dzieci z kwestią zależności środowiska naturalnego od zasobów wodnych oraz z bardzo istotną w kontekście zrównoważonego rozwoju kwestią ograniczenia zużycia tych zasobów. Warsztaty ekologiczne dla szkół i przedszkoli pt. „Woda” są przygotowane w ten sposób, aby dzieci mogły aktywnie w nich uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę. Scenariusz został stworzony przez Fundację Aeris Futuro, przy wsparciu WFOŚiGW w Krakowie. Prowadzony jest od 2014 roku na terenie województwa małopolskiego.

8.10. godz. 17:00 warsztaty "Tlenek wodoru na poprawę humoru" (dzieci w wieku 6-12 lat)

Monotlenek diwodoru, z którym spotykamy się na co dzień, może wydawać się mało zaskakujący…Podczas pokazu Fabryka Kreatywności przedstawi wiele ciekawych doświadczeń, które zobrazują najmłodszym jego właściwości.

9.10. godz. 17:00 warsztaty EKO-plastyczne "Ślady natury" (dzieci w wieku 3-6 lat)

Uczestnicy stworzą przestrzenne kompozycje z darów natury, a także wykonają własne dzieła z gliny z leśnych skarbów.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: https://www.domkultury.kety.pl/wydarzenia/tydzien-eko-dzieckaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy