reklama

TOP10 największych roller coasterów w Energylandii [FOTO]

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.07.2021 12:10, INFORMACJA PRASOWA
Polska liderem rozrywki. Energylandia z największą ilością roller coasterów w Europie!
TOP10 największych roller coasterów w Energylandii [FOTO]
Park Rozrywki Energylandia został otwarty w 2014 roku i od tego czasu, nawet przez chwile nie próżnuje - ciągle rozwija się i poszerza swoją listę atrakcji o dodatkowe strefy i obiekty. Imponujący postęp działań Parku łączy się z projektowaniem i budową coraz to nowszych roller coasterów. 14 lipca 2021 r. Energylandia obchodziła 7 urodziny, podczas imprezy z dumą ogłoszono, iż Park jest obecnie numerem 1 w Europie pod względem ilości roller coasterów! Jest ich tu aż 18!


TOP 10 roller coasterów w Energylandii:

1. Zadra to ulubiony roller coaster Gości Parku Rozrywki, a zarazem najwyższy na świecie drewniany coaster. Zadra znajduje się w piątek strefie Smoczy Gród. Wysokość to niemal 64 metry, długość trasy wynosi 1316 metrów, prędkością 121 km/h, a pierwszy spadek to 90-stopniowe nachylenie. Wagoniki pokonują tę szaloną trasę w 1 minutę i 50 sekund. Zadra to roller coaster hybrydowy - stworzony z połączenia dwóch materiałów: zasadniczej konstrukcji z drewna oraz częściowej z metalu

2. Hyperion to najwyższy i najszybszy mega coaster w Europie- osiąga 142 km/h. Umiejscowiona w Strefie Ekstremalnej ma 77 metrów wysokości, ale długość pierwszego spadku wynosi 80 metrów, dzięki przejazdowi przez podziemny tunel. Kąt nachylenia na początku niespełna 1,5 km trasy wynosi 85 stopni. Liczne zwroty, podziemny tunel i niewyobrażalna prędkość to nieodłączne cechy Hyperiona


3. Speed to najwyższy i najszybszy wodny coaster na świecie! Znajdziemy go także w Strefie Ekstremalnej. Szybkość wagoników pędzących 110 km/h z konstrukcji sięgającej 60 metrów połączona została z dwoma wodnymi splashami. Ekscytujący plusk i zderzenie z taflą wody dają niezapomniane przeżycia!

4. Abyssus to najnowszy roller coaster tego parku rozrywki, znajdujących się w premierowej strefie Aqualantis. Double Launch Coaster typu Shockwave podwójnie wciska nas w fotel dzięki wyrzutom magnetycznym na początku i w trakcie przejazdu. Pędzimy z maksymalną prędkością 100 km/h po trasie o długoście takiej samej jak Zadra – 1316 metrów, i pokonujemy ją w 2 minuty! Abyssus ma ponad 38 metrów wysokości i 1316 metrów długości trasy!

5. EKIPA Light Explorers powstał w wyniku współpracy ze słynną Ekipą Friza. Roller coaster typu Boomerang osiąga prędkość 60 km/h, a czas przejazdu 70 sekund. Z tej kolejki zlokalizowanej w strefie Aqualantis, dzieci o wzroście 100-120 centymetrów mogą z niej korzystać w towarzystwie opiekuna. Ulubieniec młodzieży dostarczy nam frajdy z jazdy do przodu, jak i do tyłu!


6. Mayan to jeden z flagowych propozycji Strefy Ekstremalnej. Roller coaster, którego szyny nie mocują wagoników od dołu, a przymocowane są do ich górnych części, rozpędza się do 80 km/h na trasie mierzącej 689 metrów. Wysoka na 33 metry, wyposażona w 5 inwersji i osiągająca 5 G przeciążenia kolejka jest doskonałym uzupełnieniem strefy.

7. Moya Formuła jest następną atrakcją Strefy Ekstremalnej, jest to typ Launched Coaster. Kolejka osiąga 100 km/h już w pierwszych 2-3 sekundach jazdy. Z roller coastera może korzystać 16 osób na raz, ciesząc się jazdą na trasie o długości 560 metrów.

8. RMF Dragon – to, podobnie jak Mayan, kolejka o tak zwanym odwróconym typie „Inverted Coaster”. Roller coaster mieszczący się w Strefie Familijnej ma 20 metrów wysokości i 453 długości przejazdu. Dzieci o wzroście 100 - 130 centymetrów mogą korzystać z jazdy w towarzystwie opiekunów.


9. Tidal Wave Twister to pierwszy w tym parku rozrywki typ Power Roller Coastera, który posiada swój własny napęd. Każdy obrót kolejki wzmocniony jest przez falującą platformę. Specjalnie dostosowany system zabezpieczeń z tylną i przednią poduszką zaciskową zapewnia o jakości przejazdu trwającego do 120 sekund. Kolejka znajduje się w strefie Aqualantis i gwarantuje falę okrzyków!


10. Boomerang jest charakterystyczną, fioletową atrakcją znajdującą się w Strefie Familijnej. Ruch wagoników z nietoperzem na dziobie w przód oraz w tył pozwala na osiągnięcie prędkości do 70 km/h. Wysokości toru wynosi 25 metrów.Do licznej grupy, aż 18 roller coasterów Energylandii zaliczają się również: Frida, Happy Loops, Circus Coaster, Mars, Frutti Loop, Viking, Draken.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy