reklama

To będzie wyjątkowy przedświąteczny czas w Wadowicach. Dlaczego?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.12.2016 20:00, ks
Na kilka dni przed świętami na wadowickim Rynku sporo się będzie działo!
To będzie wyjątkowy przedświąteczny czas w Wadowicach. Dlaczego?

W piątek 16 grudnia o godzinie 18.00 zaplanowano otwarcie II Wadowickiego Jarmarku Świątecznego, który potrwa do 23 grudnia.

 

- Przy dźwiękach Orkiestry Dętej razem zaświecimy świąteczne iluminacje. Odwiedzi nas również Święty Mikołaj, który przygotował niespodzianki dla najmłodszych Wadowiczan.

W czasie trwania Jarmarku od 16 do 23 grudnia zaplanowaliśmy dla Państwa konkursy z nagrodami, szereg atrakcji i bogaty program artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. W sobotę, 17 grudnia będziemy gościć przedstawicieli Meksyku, którzy pokażą nam meksykańskie zwyczaje świąteczne. Wadowicki rynek stanie się także tłem dla bajkowej scenerii. We czwartek (22.12) z odległej Krainy Lodu przybędzie do nas Elza z Anną. Wspólnie będziemy szukać ich zaginionego przyjaciela – Olafa! - informuje Aneta Grabowska  z Wydziału Promocji Gminy Wadowice.

 

Przez kilka dni codziennie (o godzinie 17.00) na rynku będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem, który przygotował dla dzieci zabawy i konkursy.

 

Wadowicki Jarmark to także okazja do tego, aby odkryć miasto na nowo i skorzystać z możliwości przejazdu świąteczną ciuchcią „Szlakiem Karola Wojtyły” - dzięki uprzejmości Pawła Marczyńskiego z Mini Zoo w Inwałdzie.

 

W niedzielę 18 grudnia 2016 roku zaplanowano warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, występy szkół, Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz spektakl dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będzie wspólna „Wigilia u Wojtyłów”.

- Dzięki zaangażowaniu wadowickich restauratorów będziemy mieli możliwość spotkania się przy wspólnym stole na ciepłym posiłku. W tym dniu przeprowadzona zostanie akcja charytatywna przez Fundację Dawców Komórek Macierzystych Szpiku (DKMS). Wrzucając do puszki otrzymamy kupon świąteczny, który będzie można wymienić na smakołyki przygotowane przez naszych okolicznych Restauratorów – informuje  Aneta Grabowska.

 

Wadowicki Jarmark Świąteczny to doskonałe miejsce dla tych, którzy pragną swoim bliskim podarować coś wyjątkowego. Drewniane domki wypełnione będą unikatowymi, ręcznie robionymi upominkami, które idealnie zaprezentują się pod bożonarodzeniowym drzewkiem. W tym roku na stoiskach znajdą się m.in.: góralskie oscypki, ryby prosto z Doliny Karpia, aromatyczne pierniki, smakowite wędliny, słodkie miody i odżywcze soki. Wśród świątecznego asortymentu nie zabraknie bogato zdobionych stroików, glinianych lampionów czy aromatycznych świec.

 

 

info: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

AntyLeming, 08.12.2016 09:24

Komentarz usunięty przez autora.