Tłumy na koncercie LemONa nad Skawą [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.06.2019 13:40, PG
Takie zakończenie roku szkolnego to jest coś!
Tłumy na koncercie LemONa nad Skawą [FOTO]

W piątek (21.06.) Wadowice spektakularnie rozpoczęły wakacje. Gmina zorganizowała dla dzieci i młodzieży imprezę pn. Wianki nad Skawą. Były warsztaty wiankowe, animacje, dmuchańce, siatkówka plażowa, przejażdżki ciuchcią i dorożką, automobile a także eksplozja kolorów.

O godz. 21:00 na Bulwarach wystąpiła gwiazda wieczoru czyli zespół LemOn z charyzmatycznym wokalistą i kompozytorem Igorem Herbutem.

Grupa założona w 2011 roku ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Wszyscy znamy utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, czy ,,Scarlett” - łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy!
xxx

Noc Kupały to staropolskie, słowiańskie święto witające nadchodzące lato, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada na 21-22 czerwca. Kiedyś ludzie gromadzili się na wzgórzach i polanach leśnych, by tam rozpalać wielkie ogniska, które zwano ‘sobótkami’. Noc sobótkowa była również nocą łączenia się w pary. Jednak najważniejszym zwyczajem, który zachował się do naszych czasów jest puszczanie na wodę kolorowych wianków. W nocy w lasach szukano także legendarnego kwiatu paproci, który miał wróżyć pomyślny los. Kościół katolicki próbując zasymilować to pogańskie święto z katolicyzmem wprowadził Noc Świętojańską w wigilię św. Jana Chrzciciela.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy