reklama
reklama

Targi Ogrodnicze w Inwałdzie. Można pomóc 2-letniej Karolince. Poznajcie historię dziewczynki

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.05.2019 13:25, red
Odwiedzając Targi Ogrodnicze w Inwałdzie (3-4 maja) będzie można pomóc małej Karolince z Roczyn
Targi Ogrodnicze w Inwałdzie. Można pomóc 2-letniej Karolince. Poznajcie historię dziewczynki
Część dochodu z biletów wstępu na imprezę zostanie przekazane na leczenie dwuletniej Karoliny Fiałek. Dodatkowo przewidziano charytatywne licytacje.

Zobaczcie list od rodziców Karoliny, Justyny i Michała Fiałków:
"Karolinka przyszła na świat 14 czerwca 2017r. Urodziła się przez cesarskie cięcie jako zdrowy noworodek. W trzeciej dobie życia na śnie doszło do nagłego zatrzymania oddechu i krążenia. Karolinka w stanie ciężkim trafiła do Dziecięcego Szpitala w Prokocimiu. Tam każdego dnia dzielnie walczyła o życie.

Na wskutek zatrzymania oddechu doszło do niedotlenienia mózgu. Nasza córeczka ma problemy z napięciem mięśniowym. W kończynach obserwuje się wzmożone napięcie mięśniowe oraz osiowo obniżone napięcie. Słabo połyka, nie siedzi samodzielnie, bardzo słabo trzyma główkę, nie chodzi.

Stwierdzono również u Karolinki chorobę refleksową, tzw. zespół Sandifera. Bardzo silny refluks powodował, że Karolinka zarzucała jedzenie do płuc. Dochodziło do zachłystowych zapaleń płuc. W celu zabezpieczenia jej przed kolejnym zachłyśnięciem lekarze wykonali operację założenia tracheostomii – czyli założenia rurki tracheotomijnej w przełyku.

W maju 2018r. Karolinka przeszła operacje antyrefluksową. Mimo udanej operacji córeczka nadal wymiotuje. Karolinka ma również założoną przeskórną endoskopową gastrostomie- PEG, przez którą podawane jest jej jedzenie. Przed nami bardzo długa droga. Obecnie rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Nasza córeczka jest pod opieką neurologa, gastrologa, logopedy, neurologopedy, rechabilitantów oraz domowego hospicjum dziecięcego „Alma Spei” z Krakowa".

Organizatorzy targów zadeklarowali, że 10% dochodu z biletów wstępu zostanie przekazane na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Dodatkowo zaplanowano licytacje, z której dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 2-letniej dziewczynki.

Co można wylicytować? M.in. bony do spa, noclegi, zabiegi kosmetyczne, karnety na siłownię, sesję fotograficzną, zaproszenia na zwiedzanie atrakcji regionu, kosmetyki naturalne! Co jeszcze? Przekonacie się już 3 maja, początek licytacji o godz. 12:00.

- Karolinka to nasze największe szczęście jakie mamy i zrobimy wszystko, by móc jej pomóc. Wierzymy w nią bardzo. Uczy nas pięknej rzeczy – miłości bezwarunkowej - mówią rodzice dziewczynki, Justyna i Michał Fiałek.Rodzice dziewczynki dziękują za okazałą pomoc firmom:
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy