reklama

Tak świętowano 101. urodziny papieża Polaka [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.05.2021 19:25, PG
Gmina zorganizowała z tej okazji specjalny konkurs a Instytut Dialogu Międzykulturowego wystawę na rynku.
Tak świętowano 101. urodziny papieża Polaka [FOTO]

We wtorek (18.05) w Wadowicach obchodzone są uroczystości z okazji 101. urodzin św. Jana Pawła II.

Z tej okazji urząd miejski zorganizował konkurs pn. Serce Roku, który ma na celu a celu promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw prospołecznych, które są tak potrzebne w dzisiejszym, nastawionym na konsumpcjonizm i egocentryzm, świecie.

Tytuł Serca Roku 2021 przyznano Sylwii Roma. Jednocześnie za swoją działalność sąsiedzką wyróżniona została Zofia Matlak. Obie Panie otrzymały czeki w wysokości 1000 zł.

Pani Sylwia Roman to wulkan energii i niespożyte źródło pomysłów na charytatywne akcje, które swym zasięgiem obejmują setki potrzebujących osób. Samych podopiecznych Fundacji „Pomóc Więcej”, której jest wiceprezesem, jest ponad 200, a to jedynie część podejmowanych przez nią działań. Dla Pani Sylwii nie ma rzeczy niemożliwych, jest zawsze tam, gdzie pomocy potrzebują najsłabsi. Organizuje wolontariuszy, szuka sponsorów, zbiera środki, a swoim szczerym zaangażowaniem pociąga innych do czynienia dobra.

Pani Zofia Matlak od wielu lat zaangażowana jest w pomoc sąsiedzką osobom starszym i schorowanym, wspierając ich w podstawowych czynnościach, jak i w podtrzymywaniu kondycji psychicznej. W okresie pandemii COVID-19 bardzo wiele serca włożyła w pomoc starszemu małżeństwu, które między innymi zmagało się z tą chorobą. Pani Zofia, nie zważając na zagrożenie, objęła ich kompleksową pomocą przygotowując posiłki, zmieniając pościel, podając lekarstwa. Była też wsparciem dla swojej podopiecznej po śmierci jej męża.

Z okazji rocznicy specjalny koncert nagrała orkiestra OSP Chocznia.

Zobaczcie.
foto: facebook Bartosz Kaliński

W samo południe odbyła się msza św. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy plenerowej pt. „Jan Paweł II – Patron Województwa Małopolskiego” zorganizowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy