reklama

Tak minęło harcerskie lato [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.09.2018 08:15, NEWSY CZYTELNIKÓW
Zobaczcie relacje harcerzy z Hufca ZHP Andrychów. Jak minęły im wakacje?
Tak minęło harcerskie lato [FOTO]

Wakacje to czas odpoczynku od zajęć szkolnych. To czas pełen słońca, uśmiechu i zabawy. Podczas tych wakacyjnych, beztroskich chwil zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Andrychów nie próżnowali. Brali udział w licznych aktywnościach – zobaczcie sami!

W Rogowie nad Morzem Bałtyckim, pod okiem instruktorów i wykwalifikowanej kadry ZHP, odbyły się dwa turnusy harcerskiego lata. Przez pierwsze dwa tygodnie, podczas kolonii zuchowej „Ahoj przygodo!”, uczestnicy poznawali kulturę marinistyczną, okrywali nowe lądy i rozwiązywali zagadki. Kolejne czternaście dni w Rogowie upłynęło pod znakiem obozu harcerskiego „Bądź gotów sięgnąć gwiazd!”. Podczas tego wyjazdu harcerze, podróżując po różnych planetach, poznawali kosmos i przeżywali kosmiczne przygody. Dziękujemy Gminie Andrychów za wsparcie wypoczynku wakacyjnego zuchów i harcerzy i przekazanie środków finansowych na realizację tego zadania.

Zobaczcie zdjęcia


Wędrownicy z 444 DW „Kim jestem?” spróbowali swoich sił w Rajdzie Odkrywców. Przez pięć dni wędrowali po Pojezierzu Mazurskim i Pomorzu, śladami jednego z dziesięciu bohaterów naszego kraju. Drużyna z naszego Hufca przebyła trasę liczącą 70 km i poznała historię Doroty z Mątowów – błogosławionej Kościoła Katolickiego.

Zuchy z 1 GZ „Brykające Tygryski” wzięły udział w nauce pływania na andrychowskim basenie. Pod okiem ratownika pokonywały wodną barierę i doskonaliły swoje zdolności pływackie. Nauka pływania odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Andrychów, za które serdecznie dziękujemy!

Harcerstwo to również służba i radosny patriotyzm. 1. sierpnia, w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, harcerze z naszego Hufca o „Godzinie W” zatrzymali się wraz z mieszkańcami Andrychowa na Placu Mickiewicza, by oddać hołd wszystkim tym, którzy walczyli o wolność naszego narodu. Tego dnia harcerze wręczali Andrychowianom pamiątkowe buttony.

Podczas tegorocznych wakacji ponad 12 tysięcy harcerek i harcerzy z całej Polski uczestniczyło w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018. Wszystko po to, by pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!” uczcić stulecie Związku Harcerstwa Polskiego oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym ważnym wydarzeniu nie zabrakło również 30-osobowej reprezentacji naszego Hufca. Harcerki i harcerze przez dziesięć dni przeżywali prawdziwą, braterską przygodę. Na uczestników czekał ciekawy i nowoczesny program skupiony w kilka modułów, który stanowił inspirację do zmieniania świata i działania tu i teraz. Po więcej informacji zlotowych zapraszamy na www.gdansk2018.zhp.pl!

Po tak aktywnej przerwie od szkoły skauci z pewnością wrócą do nauki pełni motywacji i zapału, a nadchodzący rok harcerski przepełniony będzie nowymi wspomnieniami ze zbiórek i biwaków!


Z harcerskim pozdrowieniem,

czuwaj!

odkr. Bartłomiej Leśniak

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy