Tak dużej imprezy patriotycznej w Wadowicach jeszcze nie było

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.08.2018 10:20, INFORMACJA PRASOWA
Niedziela, 5 sierpnia – zarezerwujcie ten dzień w swoim kalendarzu, bo będzie się działo.
Tak dużej imprezy patriotycznej w Wadowicach jeszcze nie było

Przejażdżki rosomakiem i wojskowymi hummerami, pokaz skoków ze spadochronem, rekonstrukcja walk obronnych, występ „człowieka flagi” to tylko część z wielu atrakcji pikniku wojskowego. Na wydarzenie mieszkańców Wadowic i całego powiatu zaprasza starosta Bartosz Kaliński.

Tegoroczne Święto Pułkowe 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej będzie miało wyjątkową oprawę ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą św. w Bazylice Ofiarowania NMP, po której uroczysty pochód na czele z Asystą Honorową 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Balic oraz 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej przejdzie pod Pomnik 12 PP. Tam zostanie odczytany Apel Pamięci połączony z salwami honorowymi w hołdzie poległym. Następnie kompania wojskowa przemaszeruje na wadowicki stadion, gdzie rozpocznie się druga część obchodów, czyli piknik wojskowy. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, które będą nie lada gratką dla miłośników militariów i nie tylko.

- To pierwszy taki piknik w naszym mieście z udziałem najnowocześniejszego sprzętu używanego obecnie w polskiej armii. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji będzie Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, który przyjedzie do nas z Siemianowic Śląskich. Robi on wrażenie nie tylko z zewnątrz. W środku jest imponujący, o czym będzie mógł się przekonać każdy już w najbliższą niedzielę na stadionie Skawy Wadowice - zachęca Bartosz Kaliński starosta wadowicki, organizator wydarzenia.

Tego dnia na stadionie wyląduje również… czterech spadochroniarzy z Areoklubu Bielsko-Bialskiego, którzy pokazowo skoczą z samolotu szkolno-treningowego Cessna 172. Miłośnicy orkiestr dętych będą mogli posłuchać występu Wojskowej Orkiestry z Dęblina. Na licznych stoiskach prezentować się będą jednostki wojskowe oraz stowarzyszenia proobronne. Dla najmłodszych OT Granit Wadowice przygotuje tor terytorialsa. Natomiast i starsi, i młodsi będą mogli poznać tajniki samoobrony wspólnie z Wadowickim Klubem Sportowym Seido Karate.

Tego dnia Łukasz Świrk, czyli „Człowiek Flaga” po raz pierwszy zaprezentuje w Wadowicach swój powietrzny pokaz. Co więcej, będzie również prowadził animacje dla dzieci. Najmłodsi będą mogli też liczyć na wadowickich harcerzy, którzy przygotują dla dzieci sporo atrakcji, w tym malowanie twarzy. A swoje niespożyte pokłady energii dzieci będą mogły wykorzystać podczas zabaw na dmuchańcach.

Na stadionie zobaczymy również rekonstrukcję walk obronnych „Wrzesień’39” z udziałem mieszkańców powiatu. Na zakończenie nie zabraknie sportowych emocji podczas Derbów Wadowic „Biali vs. Czerwoni”.

- To będzie niezapomniane wydarzenie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie może Was tam zabraknąć, przybywajcie z całymi rodzinami – zaprasza mieszkańców Bartosz Kaliński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Patronat medialny zapewniają TVP3 Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, beskidzka24.pl, Kronika Beskidzka, Defence24, miesięcznik Polska Zbrojna, Tygodnik Katolicki Niedziela, Niedziela TV oraz Gość Niedzielny.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 01.08.2018 14:48

Psikuta .......... dzisiaj też będziesz wklejał coś ze Sputnik Polska albo Russia Today ??? ..... Czy wystarczy tylko wrzutka z Wybiórczej dla "baranów z Zielonej Wyspy" a raczej Rudej.

wolfgang, 01.08.2018 12:59

" Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ... oraz Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. " Zdziecinniała teologia / znalezione w sieci / " A jaki jest ten Kościół? To Kościół „chłopskich synów” w pojęciu Teodora Adorno. Ten Kościół jest w ścisłym i głębokim sojuszu z partią rządzącą. Ten Kościół popiera w czasie kazań i wystąpień publicznych jedną partię i to nigdy, bez jednego wyjątku, nie spowodowało reakcji władz tego Kościoła na politykowanie „duszpasterzy” z ambon. Może arcybiskup krakowski wypowiadać brednie na temat wypadku lotniczego pod Smoleńskiem - wolno mu, może na każdy temat - wolno mu, może ksiądz profesor Rakoczy, głoszący homilię w stolicy Polski, a nie na prowincji, wygłaszać swe dywagacje na temat gospodarki i polityki, uzasadniając swe wolne wnioski głęboko teologicznie – wolno mu, może Tadeusz Rydzyk żyć po pańsku, pazernie wyrywać od państwa pieniądze na niereligijne cele gospodarcze czy na propagandę swojej XIX-wiecznej wizji świata – wolno mu, wolno mu „poza trybem” wpływać na politykę państwa, wolno „mieć swoich ludzi w rządzie”(co to oznacza?) i swoją frakcję w parlamencie (poza trybem?), wolno jednoznacznie popierać ciemnotę i sojusz ołtarza z tronem. Wolno budować w czasie Świąt Wielkanocnych instalacje grobów Jezusa z dziwnymi, politycznymi napisami kojarzącymi opozycję wobec PiS z grzechem i totalitaryzmem. Ale notoryczne łamanie konstytucji, nieogłaszanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, ułaskawianie „poza trybem” skazanych przestępców, które samo w sobie jest grzechem, napiętnowane nie jest. Teologia polskiego Kościoła jest tak włościańska i infantylna, że aż boli. Ta teologia jest bowiem odpowiedzią na potrzeby duchowe polskiego ludu, z którego pochodzi większość kleru. Tak więc dominuje filozofia chłopska Kalego. Dzieci chrześcijańskie z Syrii przyjmujemy, ale muzułmańskich to nie, żydowskie małe duszyczki można nawet spalić w stodółce, bo nie są ochrzczone. Polska teologia to zupełnie zdziecinniała mutacja teologii. To dobre i złe uczynki na poziomie ucznia młodszych klas szkoły podstawowej, gdzie dobrym uczynkiem jest przeprowadzenie staruszki przez ulicę, a złym - brzydkie zabawy pod kołderką. "