reklama

Tak 20 lat temu Sławomir śpiewał w Andrychowie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.09.2022 13:30, red
Ciekawostka.
Tak 20 lat temu Sławomir śpiewał w Andrychowie
Sławomir to gwiazda scen disco polo wylansowany w ostatnich latach podczas koncertów organizowanych przez TVP. Znany jest m.in. z piosenki "Miłość w Zakopanem", która tylko na youtube ma 243 mln wyświetleń.

W ostatnich latach koncertował także w Andrychowie, ale pewnie niewiele osób wie, że początki kariery muzycznej również miał w Andrychowie. Przypomniał o tym właśnie związany od lat z andrychowską kulturą Zbigniew Przybyłowicz, który zamieścił na facebooku nawet archiwalny film z 2003 roku.

Jesienią 2003 roku Sławomir był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jesienią 2003 roku brał udział w konkursie XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie.

- Otrzymał nagrodę Jury Koła PTTK „Chałupa” w Andrychowie. W koncercie laureatów zaśpiewał „Piosenkę biologiczną”, sł. i muz. Leszek Walicki. Posłuchajcie. Nagranie VHS: Zbigniew Grabowski. Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że SŁAWOMIR jest kreacją aktorską Sławomira Zapały. Kreacją, która przynosi konkretne zyski. Fakt faktem - spotkaliśmy się podczas PIOSTURU - wspomina Zbigniew Przybyłowicz.

Zobaczcie nagranie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 14.09.2022 18:44

Tak naprawdę Sławomir ma tylko jeden jedyny przebój... Reszta to klęska tego wykonawcy.

andryman321, 14.09.2022 15:00

Co to znaczy gwiazda DISCO polo? Jak byście nie nazwali kupy to zawsze będzie tylko kupa. DISCO POLO to nie muzyka, to wstyd.