Syn spędza za dużo czasu przy grach? Nie martw się!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.03.2020 11:01, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Popularność gier komputerowych w Polsce rośnie nieprzerwanie. Nie jest to trend znany tylko u nas. Wyniki sprzedaży na całym świecie wskazują, że branża elektronicznej rozrywki już w tej chwili generuje większe zyski niż przemysł kinematograficzny czy muzyczny. To jak bardzo rozwinęły się gry na przestrzeni ostatnich 20-30 lat jest dowodem na to, jak przyszłościowa jest to branża. Co jest tego powodem?
Syn spędza za dużo czasu przy grach? Nie martw się!

Interakcja to atrakcja

To, co głównie odróżnia grę od filmu, to jej interaktywność. Na wielkim ekranie można pokazać już wszystko. Niektóre produkcje są niemalże w całości wygenerowane komputerowo, a prawdziwi są tylko aktorzy. Nie widzą oni jednak w czasie pracy żadnej scenografii, która jest nakładana cyfrowo dopiero później. Widz jednak w efekt finalny ingerować nie może. Gry komputerowe natomiast pozwalają przeżywać przygody wedle własnego uznania. Dają swobodę poruszania się po wykreowanym świecie. Do tego graficznie potrafią być bardziej spektakularne niż hollywoodzkie produkcje. Umożliwiają interakcję nie tylko w wirtualnej przestrzeni, ale również zabawę razem ze znajomymi. Większość gier udostępnia tzw. tryb multiplayer, czyli grę w której jednocześnie uczestniczyć mogą nawet setki graczy z całego świata, oczywiście za pośrednictwem internetu.

Polska potentatem branży?

Nie każdy wie, że polscy programiści od wielu lat próbują swoich sił i tworzą tytuły znane również za granicą. Największym obecnie producentem jest CD Projekt. Jego znakomite notowania na giełdzie, ogromna popularność gier i liczne nagrody branżowe sprawiają, że jest jednym z najciekawszych krajowych sukcesów ostatnich lat. Jego największy sukces to seria gier o przygodach Wiedźmina. To właśnie CD Projekt stoi za sprawą jego ogromnej popularności w ostatnich latach. Zyskało na tym czytelnictwo książek Andrzeja Sapkowskiego, zyskał Netflix, produkując serial na ich podstawie. “Cyberpunk 2077”, następna gra polskiego producenta, należy do najbardziej oczekiwanych w branży.

I co dalej?

W Polsce już dziś istnieją uczelnie, które uruchomiły kierunek projektowania gier. Segment rynku jest bardzo przyszłościowy, a twórcy są wyjątkowo dobrze opłacani. Prezent na komunię dla chłopca w formie profesjonalnego zestawu składającego się z myszy i klawiatury może okazać się doskonałym pomysłem. Istnieją specjalne wersje, tzw. gamingowe, które dedykowane są właśnie graczom. Warto zainteresować się również gamingowymi monitorami, słuchawkami, a nawet fotelami. Zainteresowanie grami może w przyszłości okazać się bardzo korzystne. Musimy nasze dzieci tylko odpowiednio ukierunkować. To jak? Zagramy?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy