reklama

Świąteczny jarmark z atrakcjami. Imprezie przyświeca szczytny cel

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.12.2022 13:33, eł
Nie tylko stoiska z wyrobami regionalnymi, ale również występy oraz akcja charytatywna.
Świąteczny jarmark z atrakcjami. Imprezie przyświeca szczytny cel

To będzie już ósma edycja Wadowickiego Jarmarku Świątecznego, imprezy, która zawsze cieszy się niemałym powodzeniem. Na wadowickim placu Jana Pawła II znów staną stoiska z regionalnymi smakołykami i ozdobami świątecznymi. Ale w tym roku program będzie szczególnie bogaty, ponieważ wydarzenie ma na celu zebranie środków na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni Oliwierka z Wadowic.

Wadowicki Jarmark Świąteczny, który potrwa od 16 do 23 grudnia, będzie można odwiedzać codziennie od 10.00 do 17.00. W tych godzinach mają być czynne domki handlowe ustawione na rynku. Będzie w nich można kupić ręcznie robione ozdoby oraz stroiki bożonarodzeniowe, miód i inne produkty pszczele, wypieki (w tym lukrowane pierniczki), góralskie serki, wędliny etc.

W trakcie trwania jarmarku odbędzie się też Wigilia u Wojtyłów, inna cykliczna przedświąteczna impreza. Zaplanowana została na 18 grudnia. Tego dnia od 13.00 gospodynie i gospodarze z gminnych kół będą oferować na rynku różne potrawy wigilijne. Poczęstunek odbędzie się w systemie „wrzuć datek i częstuj się”, ponieważ impreza ma cel charytatywny. Pieniądze z puszek zostaną w całości przekazane na kosztowne leczenie Oliwierka Komana z Wadowic. Jego rodzice potrzebują jak najszybciej zebrać 10 mln zł, bo tyle kosztuje terapia genowa, która może powstrzymać rozwój choroby chłopczyka.

Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów ze Stowarzyszenia Meloarte, spotkanie z pochodzącą z Wadowic aktorką Martą Bizoń oraz spektakl dla dzieci „Święty Mikołaj i córka króla Zimlandii”.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy