reklama

Studniówki pod znakiem zapytania

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.10.2020 08:05, PG
Październik to czas kiedy uczniowie wraz z rodzicami rozpoczynają przygotowania do organizacji studniówek. Czy się odbędą?
Studniówki pod znakiem zapytania

Bale maturalne zazwyczaj odbywają się w czasie ferii zimowych lub wcześniej. Ferie zimowe 2021 w województwie małopolskim odbędą się w terminie: 15 - 28 lutego 2021, z kolei w województwie śląskim: 1 lutego - 14 lutego 2021.

Tegoroczne przygotowania są jednak trudne. Jesteśmy w środku pandemii, a uroczystości takie jak np. wesela czy przyjęcia mogą odbywać się dla maksymalnie 75 osób plus obsługa. Z tym, że nie wiadomo jaka sytuacja będzie w styczniu. Może się okazać, że będzie całkowity zakaz imprez albo przeciwnie – obostrzenia dotyczące ilości osób zostaną już zniesione. Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z tygodnia na tydzień. Na razie ani Ministerstwo Edukacji Narodowej, ani sanepid oficjalnie nie odwołało sezonu studniówkowego.

W lokalnych szkołach średnich jak dotąd nie podjęto decyzji. Są różne pomysły jak rozwiązać tę sytuację, między innymi studniówka bez osób towarzyszących czy podzielona na kilka dni albo przesunięcie terminu na maj i organizacja balu absolwentów.

W najtrudniejszej sytuacji jest andrychowskie liceum, gdzie liczba trzecioklasistów przekracza 150 osób, nie mówiąc o osobach towarzyszących. Nieciekawie jest także Centrum Kształcenia i Ustawicznego w Andrychowie, gdzie czwartoklasistów jest 113. Problemem jest też to, że powiat wadowicki znajduje się w strefie żółtej.

Zespół Szkół nr 2 w Andrychowie, póki co, planuje studniówkę. Przygotowania trwają, ale nie ma pewności czy bal się odbędzie. Tam jest 63 uczniów ostatniej klasy.

W ZDZ Andrychów, Kęty i Wadowice jest pomysł, aby podzielić studniówkę na trzy grupy. Ale ostateczna decyzja nie zapadła.


A tak uczniowie bawili podczas studniówek 2020:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy