reklama

Spotkanie z Arunem Milcarzem w cyklu ON(A)-LINE z Kulturą

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.01.2021 12:05, INFORMACJA PRASOWA
Arun Milcarz – podróżnik, scenarzysta, autor piosenek (m.in. dla zespołu Czerwie) oraz niezależny reporter.
Spotkanie z Arunem Milcarzem w cyklu ON(A)-LINE z Kulturą
ARUN MILCARZ | Czas i przemijanie w kontekście innych kultur – CKiW w Andrychowie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach nowego cyklu: ON(A)-LINE z Kulturą!

Tym razem ON to Arun Milcarz, a ONA to książka jego autorstwa, pt. „Czad. W poszukiwaniu straconego...”, która jest punktem wyjścia do opowieści na temat „Czasu i przemijania w kontekście innych kultur”.

W Afrykańskiej świadomości do niedawna istniały dwie płaszczyzny czasu: czas teraźniejszy i czas przeszły. Kontakt z kulturą Europejską, wprowadził kłopotliwą formę czasu przyszłego, który dla samych Europejczyków pośrednio stał się źródłem wielu problemów, chociażby takich jak depresje, czy też patologiczny pośpiech. Autor książki „Czad. W poszukiwaniu straconego...”, w ciekawy, oryginalny sposób zestawia świat ciągłej pogoni za czasem, ze światem jego bezmiaru.
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Arunem Milcarzem – brawurowe połączenie dwóch form ekspresji: autorskich, dokumentalnych zdjęć filmowych, przeplecionych gorącym, charyzmatycznym, reporterskim stand upem stworzonym specjalnie na potrzeby fabuły powieści.
Arun Milcarz – podróżnik, scenarzysta, autor piosenek (m.in. dla zespołu Czerwie) oraz niezależny reporter. W 2016 roku zadebiutował jako pisarz powieścią „Czad. W poszukiwaniu straconego…”, za którą otrzymał nagrodę Magellana. Ponadto autor filmów dokumentalnych: „Yage”, „Equador 12/12”, „Rejs na Kongo”, „Bair Batar – ktoś to musi robić”, „Tibiarze”, „Europa ma zegarki – Afryka ma czas” emitowanych m.in. przez TVP1, TVN, 4FUN TV. Autor reportaży publikowanych na łamach magazynów podróżniczych „Extremum”, „Poznaj Świat”, „Globtroter” oraz w Gazecie Wyborczej.
Jako podróżnik zadebiutował współorganizując wyprawę Kofan 1998, której celem było zgłębienie rytuałów szamańskich ekwadorskich plemion Kofan, Siona, Tsachila. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa Afryka Maraton: Południe – Północ, za którą w 2005 roku otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Od tego czasu prezentowane na żywo reportaże Aruna Milcarza cieszą się niesłabnącym uznaniem i popularnością. Dziesiątki placówek oświatowych na terenie całego kraju docenia ich niewątpliwy wkład w edukację dzieci i młodzieży.
Jest autorem jedynego w Polsce Kabaretu Podróżniczego, który niejednokrotnie zdobywał pozytywne opinie na największych polskich festiwalach podróżniczych (Nawigator Festiwal, Włóczykij, Wiatraki, Trzy Żywioły).

MOJA PODRÓŻNICZA MISJA
Jestem eksperymentatorem. Od wielu lat podróżuję z kamerą próbując dowiedzieć się jak rzeczy mają się naprawdę. Działam przeważnie w pojedynkę, wnikając w życie ludzi. Dzięki odbytym podróżom wiem, że tylko przez doświadczenie pracy i wspólnego bycia można wejść w szczerą relację z drugim odległym nam kulturowo człowiekiem. Poprzez pracę i mieszkanie z tubylcami, poznaję ich rodziny i rytuały. Jestem ciekawy świata, a przede wszystkim ludzi, ich życia i obyczajów. Prezentując materiał z moich podróży ukazuję realną możliwość samotnego podróżowania do egzotycznych rejonów Ziemi bez specjalistycznej wiedzy, sprzętu i dużych pieniędzy. Niejednokrotnie udowodniłem (Afryka Maraton), że taka forma poszerzania swej wiedzy nie tylko jest możliwa, ale też stanowi źródło ciekawych historii i przygód, które później są moją inspiracją przy tworzeniu fabuł nowych opowieści.
(Arun Milcarz; więcej na www.arun.pl)

Film dostępny od 22 stycznia do 22 marca 2021 r. na kanale YouTube Kultura Andrychów!

CKiW w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy