reklama

Sporo wydarzeń w regionie na dzień wolny od pracy, 15 sierpnia

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.08.2019 15:00, PG
Sprawdźcie, co można robić w naszym regionie.
Sporo wydarzeń w regionie na dzień wolny od pracy, 15 sierpnia

15 sierpnia to w całej Polsce dzień wolny od pracy. Obchodzone jest wtedy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, inaczej Święto Matki Boskiej Zielnej, która jest patronką ziemi i jej bujnej roślinności. Według religii Kościoła katolickiego to właśnie wtedy Matka Boska została ciałem i duszą wzięta do nieba.

Tego samego dnia obchodzone jest również Święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa potocznie nazywana jest Cudem nad Wisłą i uznawana jest za jedną z najważniejszych w dziejach świata.

15 sierpnia w tym roku wypada w czwartek. Zobaczcie jakie atrakcje czekają na mieszkańców w regionie.


ENERGYLANDIA w ZATORZE

Na 15 sierpnia zaplanowano wielką imprezę Beach Party w Water Parku. Dyskoteka na wodnym parkiecie, czyli na 3 basenach rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa do północy. To wszystko w ramach odbywającego się tego dnia Magic Night, czyli zabawy do północy na atrakcjach. Będzie to wyjątkowa okazja do zabawy, podczas której towarzyszyć nam będą nocne iluminacje Roller Coasterów, wahadeł, kolejek widokowych, karuzel, czy zjeżdżalni.

ZATORCZARNY GROŃ w RZYKACH

Na Czarnym Groniu czeka na Was od 13:00 „Kolorowy Piknik” . To już trzecia edycja wydarzenia, poprzednia przyciągnęła wielu sympatyków kolorowych proszków, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej kolorowa.

Nie zabraknie również innych atrakcji:


  • Zjeżdżalnie wodne
  • Balonowe bitwy wodne
  • Tubing
  • Basen z łódeczkami
  • Animacje
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst


KOCIERZ HOTEL&SPA w TARGANICACH

Kocierz zaprasza na Noc Perseidów na tarasie widokowym. Deszcz meteorów, pochodnie, świece, leżaki, przepowiednie i magiczny drink Perseida na dobry początek...

- Bilety: 20 zł

- Rezerwacja miejsc: 694-497-331

Po Perseidach zabawa w Klubie2 dla wszystkich z biletem 20% rabatu na drinki.

Obraz może zawierać: niebo


STANICA HUCUŁ w SUŁKOWICACH

Stanica Hucuł po raz ósmy organizuje Piknik Ułański „Dzień Ułana”. Wszystko rozpocznie się we czwartek (15.08.) o godz. 10:15 złożeniem kwiatów na cmentarzu komunalnym w Andrychowie. Następnie o godz. 11:00 odbędzie się msza święta w kościele w Sułkowicach – Łęgu. Od godz. 14:00 uroczystości będą odbywać się już na terenie Stanicy Hucuł. Z kolei na piątek zaplanowano gry terenowe a także inne atrakcje.

Obraz może zawierać: rysunek i tekst


KĘTY

Związek Kombatantów RP i BWP Koła Kęty oraz Burmistrz Gminy Kęty zapraszają na kęcki Rynek, by wspólnie o godz. 9.00 oddać hołd poległym bohaterom w walkach o niepodległą Polskę.

W tym uroczystym dniu odwiedzone zostaną miejsca pamięci: Grób Nieznanego Żołnierza na kęckim Rynku oraz tablica poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.Ojcowie Franciszkanie z Kęt serdecznie zapraszają na XIII Festyn Franciszkański, który odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – czwartek 15 sierpnia – w ogrodach Braci Mniejszych w Kętach.

Wydarzenie to znakomita okazja do wspólnej, rodzinnej zabawy, a przy tym – wsparcia remontu barokowego klasztoru.

Bilety wstępu dystrybuowane będą w formie cegiełek na remont klasztoru. Koszt wejściówki to jedyne 5 zł. Start o godz. 13:00KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

W sanktuarium pasyjno - maryjnym trwa odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w uroczystościach odpustowych zapraszają OO. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy