reklama
reklama

„Rozmowy Kęczan o Kętach”. Wspomnienia o dawnym kęckim rynku

Region, Kęty Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 13.01.2025 15:10, INFORMACJA PRASOWA
Muzeum w Kętach zaprasza już po raz drugi na spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy Kęczan o Kętach”.
„Rozmowy Kęczan o Kętach”. Wspomnienia o dawnym kęckim rynku
W luźnej, kawiarnianej atmosferze będziemy rozmawiać, jak na przestrzeni czasu zmieniał się Rynek, jak tętniło na nim życie codzienne, towarzyskie, kulturalne. Powspominamy nasze czasy młodzieńcze….w latach 60. 70. 80. i 90. XX wieku. Dowiemy się, gdzie Kęczanie robili zakupy, spędzali czas wolny i jaką rolę odegrał w ich życiu ten główny plac miasta.


Rynek w Kętach to serce miasta tętniące życiem przez wieki. W przeszłości miejsce, gdzie odbywały się najważniejsze wydarzenia, miejsce żywego folkloru podczas dni targowych i jarmarcznych, i jubileuszowych i świątecznych wydarzeń. To tu spotykało się znajomych, tu wymienialiśmy się informacjami i plotkami, tu był czas rekreacji a nawet zabaw.

Kto dziś jeszcze pamięta, że to w roku 1964 Kęcki Rynek zamienił się piękny zielony skwer i nosił nazwę: Plac XX-lecia PRL? Kto pamięta takie sklepy, jak „U Władka”, „U Pabisia”, „U Peszata”, „U Pani Drabczyńskiej”, „U Oświęcimianek” i inne? A gdzie były najlepsze lody?

- Jeżeli macie Państwo pamiętacie ludzi i zdarzenia związane z Rynkiem, to zapraszamy na spotkanie. Chętnie posłuchamy wszystkich, którzy pragną podzielić się z nami swoimi wspomnieniami. A jeśli jesteście na tyle młodzi, aby tych dawnych lat nie pamiętać, to przyjdziecie i posłuchajcie, jak onegdaj było - informują organizatorzy spotkania.

Nowy cykl spotkań w kęckim Muzeum
„Rozmowy Kęczan o Kętach”
14 stycznia 2025 roku, godz. 17.00
Wstęp wolny
Sala wystaw czasowych, I piętro



źródło: Muzeum w Kętach
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy