Restauracje, niektóre sklepy też się zamykają. Czarny Groń zakończył sezon zimowy [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.03.2020 18:25, PG
Aktualne informacje na temat lokali w Andrychowie.
Restauracje, niektóre sklepy też się zamykają. Czarny Groń zakończył sezon zimowy [AKTUALIZACJA]

Zamknięto już szkoły i przedszkola. Większość urzędów i instytucji samorządowych działa zdalnie. Rząd odgórnie nie zamyka restauracji, klubów czy hoteli jednak prywatni właściciele nie chcąc popełnić błędów Włochów, także zamykają swoje lokale. Przynajmniej niektórzy.

Na chwilę obecną tak to wygląda w regionie:

W Andrychowie nieczynne jest już restauracja: Obiecanki Cacanki - Cafe & Bar na ul. Garncarskiej.

Sklep Groszek znajdujący się przy ul. Pachla 6 w Andrychowie zostaje zamknięty od poniedziałku (16.03.) do odwołania. - Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest ważne. Liczymy na zrozumienie w tej niełatwej dla nas decyzji i do zobaczenia gdy sytuacja zostanie opanowana. Usilnie zachęcamy do przestrzegania wszystkich możliwych środków higieny osobistej i zaleceń GIS.- przekazują właściciele sklepu.

Basen znajdujący się ośrodku Kocierz Hotel&SPA został zamknięty. Karczma i hotel działają normalnie.

Sezon zimowy zakończono w czwartek (12.03.) w ośrodku Czarny Groń. Na chwilę obecną hotel i restauracje działają normalnie.

Zamknięto także iFitt Klub fitness i siłownię, który znajduje się przy ul. Krakowskiej 50 w Andrychowie. Od poniedziałku (16.03.0 zostaje zamknięty też salon fryzjerski The Fresh znajdujący się na osiedlu Olszyny w Andrychowie.

AKTUALIZACJA.19:45

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że od soboty w Polsce wprowadzony zostanie stan zagrożenia epidemicznego.

To oznacza zawieszenie działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn.

ALE UWAGA: restauracje mogą świadczyć usługi z dowozem

Na granicach państwa przywrócone zostaną kontrole, wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także międzynarodowe połączenia kolejowe. Wprowadzony zostanie tymczasowy zakaz wjazdu do Polski - dotyczy to cudzoziemców.


Śledźcie mamNewsa.pl na bieżąco!

O wszystkich zamknięciach kolejnych restauracji czy innych lokali będziemy informować na bieżąco na portalu mamNewsa.pl

SYTUACJĘ ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM w REGIONIE możecie na bieżąco śledzić na portalu mamNewsa.pl. Podajemy wszystkie niezbędne informacje i zalecenia sanepidu, samorządów i rządu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.03.2020 05:45

uuuu to kasiorka popłynie za STRATY tych firm, już widzę za 3 tygodnie nowy podatek który to sfinansuje CONVAT19