reklama

Rekordowe andrychowskie kwesty

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.11.2018 09:00, red
.
Rekordowe andrychowskie kwesty
1 listopada na andrychowskim cmentarzu zorganizowane zostały dwie kwesty. Pierwszą – na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu organizowało Towarzystwo Miłośników Andrychowa. Ta kwesta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających cmentarz. Odbyła się już po raz 18. Zebrano dokładnie 20962,13 zł, 3,02 Euro, 0,25 Hrywny ukraińskiej. To rekordowa kwota.

Rekordem chwalą się także organizatorzy drugiej kwesty - organizowanej przez Związek Strzelecki.

- Podczas tegorocznej edycji udało się uzbierać 6025,35 zł, a także 5,62 euro oraz 1,5 hrywny ukraińskiej. Po zamianie walut cała kwota w wysokości 6048,76 zł została przekazana na konto fundacji. Jest to rekordowa kwota jaką udało się zebrać w Andrychowie, natomiast łącznie przekazaliśmy już 16626,91 zł. Fundusz zebrany przez nas wesprze poszukiwanie mogił, ekshumacje i identyfikacje genetyczną członków podziemia antykomunistycznego. To wszystko nie byłoby możliwe bez Państwa udziału i wkładu finansowego. Ze swojej strony serdecznie dziękujemy i składamy wyrazy wdzięczności w imieniu swoim oraz fundacji! - informuje Mateusz Wałęka ze Związku Strzeleckiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy