reklama

Razem dla historii. Muzeum zaprasza na warsztaty

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 31.07.2022 15:31, INFORMACJA PRASOWA
Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na wakacyjne Warsztaty Aktywnej Historii „DokumentujeMY”. Te odbędą się we wtorek, 2 sierpnia o godz. 13.00.
Razem dla historii. Muzeum zaprasza na warsztaty

W czasie ich trwania uczestnicy poznają sposoby samodzielnego dokumentowania lokalnej historii oraz sposoby współpracy ze „świadkami historii”, którym może być każdy – rodzic, dziadek, sąsiadka a może „pani z warzywniaka”. – Jako muzealnicy często słyszymy wiele opowieści o rodzinnych historiach, które uległy zapomnieniu, gdyż nie udało się ich udokumentować na czas… Dzięki naszym warsztatom uczestnicy nie tylko zdobędą wiedzę z zakresu samodzielnych sposobów zbierania interesujących materiałów, ale również metod ich przechowywania oraz zarządzania nimi – tłumaczą organizatorzy.

W czasie drugiej części warsztatów postaramy się wspólnie wypracować atrakcyjne i nietuzinkowe formy zaciekawienia historią innych mieszkańców, a zebrane przez nas pomysły zawarte zostaną w pakiecie edukacyjnym, przygotowywanym przez nasze muzeum w ramach projektu „Koalicje dla Niepodległej”.

Patronat medialny nad projektem objął portal MamNewsa.


2 sierpnia 2022 (wtorek), godz. 13:00

sala wystaw czasowych Muzeum w Kętach

czas trwania warsztatów: 60-90 minut

kontakt: tel. 33 845 31 07, [email protected];

Warsztaty bezpłatne!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy