Raper wrócił w rodzinne strony i nagrał klip nad zaporą

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.10.2017 16:00, DK
Raper Klechu pochodzący z powiatu wadowickiego właśnie wypuścił nowy klip, który praktycznie w całości powstał nad zbiornikiem w Świnnej Porębie.
Raper wrócił w rodzinne strony i nagrał klip nad zaporą

Klechu, raper od 20 lat mieszkający w Libiążu, jak sam mówi czuje się „podwójnym obywatelem”. Dlatego często wraca do korzeni, czyli rodzinnych stron, do Ponikwi z której pochodzi.

W klipie usłyszymy skrecze DJ Decks znanego z duetu Slums Attack współpracującego ze znanym w całej Polsce Peją, muzykę tworzył Fawola.

Zadaliśmy kilka pytań bohaterowi dzisiejszego artykułu:

Skąd w Twoich tekstach tak wiele głębokich przemyśleń, dojrzałych? Jesteś przecież bardzo młodym człowiekiem.

Nie jestem wcale taki młody (rocznik 1981). Pisze i nagrywam od lat, nie staram się na siłę o poklask. Nigdy nie zabiegałem na siłę o poparcie dużych wytwórni. Staram się robić swoje, w miarę jak czas pozwala (rodzina/praca). Wystarcza mi wsparcie płynące od moich lokalnych sympatyków.

Skąd pomysł na taki teledysk, czy to z sentymentu do terenów z których pochodzisz? Czy w tym klipie zagrał ktoś z Twoich bliskich

Najpierw powstał utwór, następnie z moimi przyjaciółmi stworzyliśmy scenariusz, w którym staraliśmy się ukazać harmonię i wzajemne zależności między czasami które przemijają a światem/wartościami obecnym(i). Sentyment odegrał dużą rolę, mieszkam w Libiążu ale można powiedzieć że uznaję się za "podwójnego obywatela" Libiąża i Ponikwi. Tata mojego kolegi - Dominika Radwana - zgodził się zagrać w klipie rolę dziadka i udostępnić do zdjęć swoje gospodarstwo, za co mu bardzo dziękuję. Ciężko było znaleźć osobę już trochę starszą, która nie miałaby lęku przed kamerą - pan Kazimierz Radwan spisał się fantastycznie. Rolę wnuka zagrał Konrad Piotrowski, syn mojego kolegi z Libiąża.

 

Dlaczego tworzysz muzykę? Z chęci bycia sławnym? Dla pieniędzy? Przekazania pokoleniom wartości?

Muzykę od zawsze tworzę z potrzeby serca, nie zależy mi na byciu sławnym ani na pieniądzach. Chcę przekazywać ludziom wartości, które uważam za ważne, jednak bez nachalności, w sposób pozostawiający słuchaczami możliwość swobodnej interpretacji i wysnucia własnych wniosków. Nie "pozjadałem rozumów", mogę się mylić w wielu sprawach, w swoich utworach rapuję o tym, jak postrzegam świat, nie narzucając swojego punktu widzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia klipu na youtube

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy