reklama

„Przy lampce” z NEW BONE

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.11.2021 08:20, INFORMACJA PRASOWA
Wadowice znalazły się na trasie koncertowej promującej nowy album grupy New Bone pt. „Longing”. Krakowski kwintet wystąpi sali kameralnej Wadowickim Centrum Kultury już 12 listopada (piątek) o godz. 19:00. Liczba biletów jest ograniczona.
„Przy lampce” z NEW BONE

W żargonie muzycznym „new bone” oznacza sekcję dętą blaszaną. Nic dziwnego bo liderem i kompozytorem większości utworów grupy jest znakomity trębacz, Tomasz Kudyk. W grudniu 2019 r. Kudyk nagrał z New Bone szósty album zatytułowany „Longing” i dedykowany ojcu, Janowi Kudykowi, nieżyjącemu już liderowi krakowskiego zespołu Jazz Band Ball Orchestra. JBBO jest najstarszym w Polsce zespołem, grającym do dziś tradycyjną odmianę jazzu.

Nie tylko sekcja dęta jest mocną stroną New Bone. Grającego z zespołem od 2013 roku Dominika Wanię uznano za jednego z najciekawszych pianistów jazzowych w Polsce. Wania jest muzykiem sesyjnym, ale też pedagogiem i przy okazji zdobywcą trzech Fryderyków. Artysta w swojej karierze współpracował wieloma znakomitymi muzykami m.in. Tomaszem Stańko i Marcusem Millerem. Należy też do wąskiego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Jego autorska płyta „Lonely Shadows” jest pierwszym w historii, solowym albumem polskiego muzyka, wydanym przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.

Grupa wystąpi w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – piano, Maciej Adamczak – bass, Dawid Fortuna – instrumenty perkusyjne.

Podczas koncertu „Przy lampce” bufet poprowadzi "Galicjanka"

12 listopada 2021 r., godz. 19:00

Cena biletu: 35 zł

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy