reklama

Przez 2 dni święto Lanckorony

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.06.2017 09:00, (red)
Będzie się działo!
Przez 2 dni święto Lanckorony

W sobotę (17.06) o godzinie 16:00 rozpoczynają się Dni Lanckorony. Impreza odbędzie się na stadionie w Lanckoronie, a w tym roku zaplanowano wyjątkowo dużo atrakcji – koncerty (wystąpi m.in. zespół Baciary), konkursy, zabawy.

W sobotę zaplanowano pokaz zorganizowany przez koło Myśliwych z Lanckorony, jedno z najstarszych w Polsce sięgające legendarnej tradycji polowań pod wzgórzem lanckorońskim, które prowadził Król Kazimierz Wielki założyciel i pierwszy lokator Lanckorony.

W drugi dzień na Rynku w Lanckoronie odbędzie Jarmark Świętojański (początek godz. 11:00).

Podczas Jarmarku będzie można podziwiać stoiska ustawione według wzoru zgodnie z rycinami z XVIII, gdzie rynek był centralnym miejscem życia tej historycznej miejscowości. Koła Gospodyń Wiejskich oraz inne stowarzyszenia organizacje pozarządowe a także twórcy artyści, lokalni będą prezentować swoje wyroby: gliniane garnki, koronki, wyroby z drewna, szkła.

Odbędzie pokaz kulinarny - każdy będzie mógł podziwiać smak i aromat przysmaków lanckorońskiej kuchni.

Atmosfera jaka panuje podczas Jarmarku Świętojańskiego w Lanckoronie oraz niezapomniany urok rynku dopełniają pełną formę i charakter wydarzenia, jaki od lat jest wizytówką Lanckorony.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy